НОВИНИ

Опозиціонер подав до суду на губернатора Одещини за адмінресурс

Кандидат в депутати від об'єднаної опозиції по мажоритарному округу № 140 Сергій Шумський подав до суду на голову Одеської облдержадміністрації Едуарда Матвійчука. Сергій Шумський за «грубе порушення виборчого законодавства», перш за все участь к передвиборчій агітації у робочий час на користь Партії регіонів. Про це повідомив сам позивач.

«9 жовтня зареєстровано мій позов до Окружного адміністративного суду Одеської області, в якому вказано безліч фактів реалізації головою ОДА Едуардом Матвійчуком агітаційної стратегії Партії регіонів у робочий час».

Шумський назвав програму «Народний бюджет», яку використовує губернатор в агітаційних цілях, «технологією маніпулювання виборцями».

За словами кандидата в депутати, гроші на реалізацію проголошених «8 тисяч добрих справ» насправді беруться з держбюджету, тобто з кишені платників податків. Іншими словами, заявив Шумський, «в наявності шулерська підміна понять, коли через не дуже благополучний фінансовий стан Одеської області великі кошти переказуються з держбюджету шляхом трансфертів і субвенцій до обласного бюджету, а потім розподіляються по районних і сільських бюджетах, і деяким з наближених до обласного керівництва кандидатів-«регіоналів» призначають так званими «кураторами «Народного бюджету».

Крім того, акцентував Шумський, «ім'я і прізвище держслужбовця 1-го рангу Матвійчука багато разів згадується в засобах наочної агітації, що ставить мене в нерівні умови як кандидата в депутати Верховної Ради по 140-му виборчому округу».

Кандидат в депутати висловив упевненість, що «судом буде заборонено голові ОДА вести передвиборну агітацію у робочий час, а також використовувати поняття «Народний бюджет» в особистих цілях кандидатами-«регіоналами».

Засідання суду заплановане на четвер, 11 жовтня, головувати на слуханні справи буде суддя Елла Катаєва.

Як повідомлялось, за інформацією громадянської мережі «Опора», чиновники беруть активну участь у парламентській кампанії 2012 року, втручаються у виборчий процес та ігнорують принципи політичної неупередженості державного апарату. Зокрема у діяльності 21 керівника облдержадміністрації, Ради міністрів АР Крим, державних адміністрацій Києва та Севастополя зафіксовано 162 випадки адміністративного впливу на виборчий процес. Очолили список порушників голови Чернівецької та Донецької ОДА Михайло Папієв і Андрій Шишацький. 2 місце посідає голова Одеської облдержадміністрації Едуард Матвійчук. 3 місце - голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін.

Нагадаємо, спостерігачі від Канади в оприлюдненому 2 жовтня проміжному звіті наголосили, що в Україні підготовка до парламентських виборів відбувається з широкомасштабним підкупом виборців, використанням адмінресурсу, процедурними порушеннями та загалом порушеннями прав людини.

Раніше Тиждень.ua писав, що міжнародні спостерігачі вже звертали увагу на застосування адмінресурсу, підкуп виборців, тиск на ЗМІ та порушення в роботі виборчих комісій під час підготовки до виборів в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.