НОВИНИ

Азаров похвалився дешевими яйцями

Уряд «не тільки не допустив цінових стрибків, але і забезпечив істотне здешевлення багатьох продуктів харчування», зокрема з початку року яйця подешевшали на 28%. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету міністрів у середу, 10 жовтня.

«Ми не тільки не допустили цінових стрибків, але й забезпечили суттєве здешевлення багатьох продуктів харчування», — заявив Азаров.

Азаров похвалився, що за 2,5 роки роботи його уряду інфляція збільшилася «лише на 10%», що в 2 рази менше, ніж під час кризового 2008 року, коли інфляція склала 22,3%.

Для більшої переконливості прем'єр навів наочний приклад: за його словами, з початку року яйця подешевшали на 28%, овочі — на 21%, молоко — приблизно на 11%, рис — приблизно на 9%, масло вершкове — на 8%, цукор — на 6%, сири — на 5,6%.

«Більше того, ми досягли досить високих врожаїв зернових та овочів, відроджується тваринництво, розвивається сучасна інфраструктура для зберігання та транспортування сільгосппродукції, будуються оптові ринки, проводяться продуктові ярмарки», — розповів Азаров.

При цьому він підкреслив, що у Кабміну є «цілий арсенал інших інструментів», які дозволяють згладжувати сезонні цінові коливання — за рахунок «резервів, запасів, роботи з торгівельними мережами, регулювання торговельних надбавок».

Як повідомлялось, на сьогоднішньому засіданні прем’єр-міністр Микола Азаров також  запевнив, що після виборів ціни на продукти не зростуть. "Стосовно цінової стабільності ситуація повністю контрольована і надалі цінова стабільність буде утримуватись", - сказав Азаров.

Нагадаємо, у листопаді 2007-го, будучи першим віце-прем’єр-міністром, Микола Азаров у той час, коли ціни на продукти підвищувалися, акцентував увагу на здешевленні капусти.

 «Ніхто з вас не написав і не сказав, що, виявляється, на капусту у жовтні на 20% знизилися ціни… Смішно? А мені здається, не дуже. Капуста в раціоні наших громадян займає дуже серйозну позицію», - сказав тоді Азаров.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.