НОВИНИ

Мінфін підтвердив - Нацбанк перерахував до бюджету грошей більше, ніж мав

Міністерство фінансів підтвердило, що перерахування Національного банку до Державного бюджету за січень-вересень 2012 року становили 12,6 млрд грн, при тому, що діючим законом ця сума на весь 2012 рік встановлена на рівні 11,238 млрд грн.

“Міністерство фінансів розглянуло запит Інформаційного агентства УНІАН про перераховану Нацбанком України за січень-вересень 2012 суму перевищення доходів над витратами до Державного бюджету України і в межах компетенції повідомляє. Станом на 1 жовтня 2012 року до Державного бюджету України надійшло 12,6 млрд грн коштів, що перераховуються Національним банком України згідно із Законом України “Про Національний банк України”, - говориться в повідомленні прес-служби.

Раніше екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник висловлював стурбованість надмірним збільшенням надходжень до держбюджету від Нацбанку, які не передбачені чинним законодавством.

«Все більше і більше насторожує «високопродуктивна робота» такого «збирача податків», як НБУ. Якщо за 9 місяців цього року митниця збільшила надходження на 13,2%, податкова служба лише на 3,4%, то НБУ перерахував до бюджету в 2,2 рази більше, ніж у січні-вересні 2011 року. Нацбанк вже місяць тому міг рапортувати про виконання річного плану доходів», - заявляв Пинзеник.

Нагадаємо, дефіцит держбюджету за підсумками січня-липня цього року складає 16,94 мільярди гривень, збільшившись за липень на 10,23 мільярда.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.