НОВИНИ

The Foreign Policy: на час виборчої кампанії США заморозили свою зовнішню політику

На час проведення президентської кампанії США заморозили вирішення гострих міжнародних питань. Про це йдеться у статті The Foreign Policy.

«(Минулого тижня – Ред.) міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров заявив, що американо-російське «перезавантаження» не може тривати «вічно» і припустив, що обидві сторони потребують «оновлення програмного забезпечення», щоб уникнути «збою програми». А президент Генеральної Асамблеї ООН Вук Єремич повідомив, що в середині листопада міжнародна організація проведе дискусію щодо оновлення статусу палестинців в ООН до «держави-спостерігача». Який зв'язок між цими двома подіями? Обидва лідери припустили, що дії щодо цих питань буде перенесено з однією і тієї ж причини: президентські вибори в США.

В тій чи іншій мірі президентські вибори завжди гальмували зовнішню політику США (найвідоміший приклад – звільнення Іраном американських заручників незабаром після обрання Рональда Рейгана). Тепер видно, що з загостренням перегонів вирішення деяких з найбільш важливих світових проблем, що стоять перед США, призупинено. Так, в березні президент Обама сказав президенту Росії Дмітрію Мєдвєдєву, що він матиме «більше гнучкості» з питання ПРО після виборів. А Конгрес в серпні так і не вирішив низку питань на порядку денному - від оборонних питань до пов’язаних з Росією рахунків за торгівлю та питання прав людини», - зазначає видання.

«Так, один з провідних журналістів Washington Post Девід Ігнатіус ще в вересні зазначив, що президент Ірану Махмуд Ахмадінежад припустив, що Іран зможе лише укласти угоду зі світовими державами щодо ядерної програми лише після виборчих перегонів в США.

Під час Генеральної асамблеї ООН через кілька днів потому прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху здається відійшов від ідеї про можливість нанесення удару по ядерних об'єктах Ірану напередодні виборів у США, стверджуючи, що іранські ядерні розробки не перетнуть його «червону лінію» до весни або літа.

У вересні прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган також припустив, що саме через виборчу кампанію США  не підтримали більш агресивні дії щодо Сирії, такі як польоти безпілотників та озброєння сирійської опозиції. «Можливо через вибори, можливо через передвиборчу ситуацію в США. Це може бути коренем їх безініціативності», - сказав Ердоган в інтерв’ю СNN.

Також ходять чутки, що адміністрація Обами заклакає лідерів єврозони утримати Грецію в валютному союзі до кінця листопада, щоб уникнути потрясінь на світових ринках. Минулого місяця Reuters повідомило, що ЄС та МВФ відклали оприлюднення звіту про становище боргу Греції до закінчення кампанії», - йдеться в статті.

«Адміністрація Обами не хоче нічого робити в світовому масштабі, що б могло похитнути світову економіку до 6 листопада», - зазначив в коментарі виданню дипломат ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.