НОВИНИ

Уґо Чавес обраний президентом Венесуели на четвертий термін

На виборах президента Венесуели Уґо Чавес переобраний на четвертий президентський термін.

За чинного президента Венесуели проголосували 54,42% виборців. Його головний суперник на виборах, лідер опозиції Енріке Капрілес отримав 44,97% голосів.

За словами Чавеса, йому потрібно залишитися на президентській посаді ще на один термін, щоб завершити його "Боліварську революцію", яка має привести країну до соціалізму.

Це вже третє переобрання Уґо Чавеса на президентський термін за 14 років його правління з тих пір, як Чавес прийшов до влади у Венесуелі в 1998 році.

Нинішня виборча кампанія була напруженою і непередбачуваною. Енріке Капрілес, якого підтримують 30 опозиційних партій, склав Чавесу серйозну конкуренцію.

40-річний Капрілес зробив своїм головним передвиборчою обіцянкою відновлення економічного зростання країни.

Він, а також інші представники опозиції вважають, що на ділі революція Чавеса призвела до посилення бюрократії, зниження ефективності економіки і дефіциту.

Опозиція також звинувачує Чавеса в авторитаризмі, в чиненні тиску на суди і в обмеженні свободи слова.

За словами Капрілеса, недолік інвестицій в життєво важливий для країни нафтовий сектор призвів до спаду в рівні видобутку нафти.

Нагадаємо, торік в Уґо Чавеса був виявлений рак, проте тепер, за його словами, він повністю відновив своє здоров'я. 58-річний Чавес викликає чимало суперечок своїми діями та заявами. Він, зокрема, націоналізував ключові сектори економіки.

Венесуела є одним з основних постачальників нафти в світі. Високі ціни на нафту за останнє десятиліття дозволили уряду виділяти великі кошти на фінансування системи охорони здоров'я, освітніх програм та будівництво соціального житла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.