НОВИНИ

Уряд Філіппін уклав мир із ісламськими повстанцями

Уряд Філіппін уклав мирну угоду з ісламістськими бійцями на півдні країни, поклавши таким чином край тривалому переговорному процесу між владою і представниками Ісламістського визвольного фронту Моро (MILF). Про це у неділю, 7 жовтня, повідомив президент країни Беніньо Акіно.

Згідно з новою угодою, до завершення президентського строку  Акіно , що збігає в  2016 році,  розроблять план зі створення у цій переважно католицькій країні автономного регіону для мусульман, що живуть на півдні. 

За словами президента Акіно, новий автономний регіон називатиметься Бангсаморо, як звуться корінні жителі Мінданао. Пан Акіно також визнав, що створення автономного регіону, який існує на тій території з 1989 року, було невдалим експериментом.

Договір зокрема передбачає створення "перехідної комісії", що повинна підготувати проект закону, який і втілюватиме угоду.

Договір було укладено після переговорів у Малайзії, і, за очікуваннями, формальне підписання відбудеться 15 жовтня у столиці Філіппін, Манілі. 
"Ця рамкова домовленість прокладає шлях до остаточного і міцного миру на Мінданао (головний регіон на півдні Філіппін - ред.)", - заявив президент Акіно в ході своєї промови, у якій оголосив про укладання угоди.

Водночас, за його словами, "роботу ще не завершено".

 Речник повстанців заявив, що у MILF дуже задоволені угодою.

Як повідомляє ВВС, під час конфлікту, який тривав 40 років загинули 100 тисяч людей. 

Протягом останніх 15 років переговори із MILF неодноразово заходили у глухий кут і переривалися через спалахи насильства.

 ІЧитайте також: Іслам 21-го століття

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.