НОВИНИ

У західних регіонах влада робить ставку на "незалежних" кандидатів і потенційних тушок

Місцеві вибори 2010 року довели, що Партія регіонів здатна на масштабне спотворення електоральних настроїв, що й забезпечило їй більшість в облрадах Закарпаття та Буковини за допомогою проведення «незалежних» кандидатів по мажоритарці та «тушкування» частини з тих, хто був обраний від опозиційних сил. Про це пише Андрій Скумін у черговому числі «Українського тижня».

«На жаль, тенденції, що спостерігаються під час поточної передвиборчої кампанії, свідчать про реальність загрози поширення цього «досвіду» на всі західні регіони України», - йдеться у статті.

Автор відзначає, що коли опозиційні сили не спроможуться зняти менш рейтингових кандидатів на користь більш прохідних, є високий ризик, що вони програють майже всі мажоритарні округи на Буковині та Закарпатті, до половини на Волині та принаймні третину на Галичині на користь відкритих, але переважно прихованих висуванців від влади, охарактеризованих на скандально відомих плівках Забзалюка як «раби».

Читайте також: «Плівки Забзалюка»: як влада фальсифікуватиме вибори

«Тактика різна. На Закарпатті, схоже, влада сприяє «Єдиному центру» Віктора Балоги в обмін на його підтримку результату ПР за партійними списками. На Буковині вона в особі голови ОДА Михайла Папієва веде відверту й агресивну кампанію за висуванців від Партії регіонів, не розмінюючись на тушок. А ось на Галичині та Волині практикує формально незалежних прихованих кандидатів, натомість абсолютна більшість її офіційних висуванців мають рейтинг у межах соціологічної похибки і майже не ведуть виборчої кампанії. Виняток становлять хіба що Михайло Янковський, заступник голови Львівської ОДА (121-й округ) і Данило Корилкевич (154-й). Але таких випадків небагато», - йдеться у статті.

Більше про це читайте у статті «Ахіллесова п’ята опозиції» у № 40 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.