НОВИНИ

В НТКУ вважають законним чорний піар за гроші кандидатів

НТКУ стверджує, що ролик "Останнє попередження", в якому міститься критика опозиції, є передвиборчою рекламою та розміщений в ефірі законно. Про це йдеться в заяві НТКУ.

Компанія наголошує, що ролик розміщений в ефірі Першого Національного на замовлення суб’єкта виборчого процесу у порядку, передбаченому законом про вибори народних депутатів.

Його розміщення здійснювалося на підставі укладеного договору за рахунок коштів виборчого фонду, під час трансляції в ефірі цей програмний продукт був позначений спеціальними заставками "Передвиборна агітація".

"Національна телекомпанія України звертає увагу на те, що за нормами українського законодавства вона не може впливати на зміст матеріалів передвиборної агітації, окрім випадків, коли така передвиборна агітація містить заклики до зміни конституційного ладу, пропаганду насильства та розпалювання ворожнечі або відомості, недостовірність або наклепницький характер яких встановлені у судовому порядку", - йдеться в заяві.

НТКУ додає, що усвідомлює те, що деякі політичні партії використовують телевізійний ефір для фактичної антиреклами своїх опонентів.

"Але спонукання виборців не голосувати за певного кандидата у депутати або партію – суб'єкта виборчого процесу є однією з форм передвиборної агітації в розумінні Закону України "Про вибори народних депутатів України". Зважаючи на це, НТКУ не має підстав для вилучення з ефіру таких матеріалів передвиборної агітації, якщо вони не порушують вимог законодавства", - йдеться в заяві.

НТКУ відзначає, що в ефірі Першого Національного матеріали передвиборної агітації завжди чітко і недвозначно відокремлюються від інших програм телеканалу спеціальними заставками "Передвиборна агітація". Крім того, такі матеріали не завжди співвідносяться із засадами редакційної політики телеканалу.

Вона також зазначає, що для всіх суб'єктів виборчого процесу були забезпечені рівні умови для ведення передвиборної агітації в ефірі Першого Національного.

"Це підтверджується присутністю в нашому ефірі матеріалів передвиборної агітації всіх без винятку учасників передвиборної кампанії 2012 року, які висловили відповідне бажання", - заявили в НТКУ.

Як повідомлялось, об’єднана опозиція "Батьківщина" звертатиметься до суду, якщо Перший національний канал не надасть їй ефірного часу для спростування неправдивої інформації, викладеної у фільмі про опозицію, що демонструє цей телеканал .

Перший національний неодноразово визнавався лідером за кількістю матеріалів суспільно-політичної тематики з ознаками замовності.

Нагадаємо, екс-глава моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи в Україні Ганне Северінсен нещодавно заявила, що в Україні спостерігається дедалі більше проплачених матеріалів у ЗМІ, що свідчить про збільшення кількості випадків підкупу редакторів і журналістів, а відтак про посилення самоцензури.

Читайте також: Хто створив маніпулятивну систему ЗМІ?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.