НОВИНИ

Експерт: Янукович боїться зближення з Росією через можливість втрати контролю над Україною

Віктор Янукович не вірить, що Росія дотримається своїх зобов’язань і надасть Україні дешевий газ. Про це пише експерт з політики ЄС та Росії щодо України, Молдови та Білорусі Ольга Шумило-Тапіола у статті, опублікованій на офіційному сайті дослідницького центру Carnegie Endowment for Peace (Брюссель).

«Зважаючи на те, що українському керівництву потрібен дешевший газ від Росії, воно поки не зробило жодного кроку в бік Митного союзу. Формулу співпраці «3 +1» (яка дозволяє вільну торгівлю без пільг між Україною і Митним союзом) придумав президент Янукович намагаючись виграти час і сховатися від увертюр Москви. В Москві цю пропозицію навіть не розглядали, зважаючи на те, що на думку президента Путіна, інтеграція на різних швидкостях не є варіантом для Митного союзу», - пише експерт.

«Пропозиції Росії не задовольняють українське керівництво. Янукович не вірить, що Москва дотримається своїх зобов’язань і надасть дешевий газ. Він також боїться втратити контроль над Україною, якщо піддасться тиску з боку Росії і боїться, що бізнес його сім`ї і олігархів постраждають від жорсткої конкуренції з боку російського бізнесу», - зазначає Шумило-Тапіола.  

Як пише експерт, місцеві економісти висловили занепокоєння з приводу можливих негативних наслідків Митного союзу для членських зобов'язань України у СОТ.

«За їх словами, Росія скоріш за все не підтримає Україну, коли вона зіткнеться з сердитими членами СОТ і їх штрафами. Крім того, Москва не прийде, щоб допомогти впоратися з потрясіннями, які  відчує українська економіка за рахунок значного збільшення експортних мит…», - додає аналітик. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.