НОВИНИ

Ромні виграв у Обами перші дебати

Екс-губернатор Массачусетсу Мітт Ромні, за результатами оперативних опитувань, виграв перші передвиборчі дебати із діючим главою Білого дому Бараком Обамою.

"67% зареєстрованих виборців, які дивилися дебати, вважають, що кандидат від Республіканської партії Мітт Ромні виграв дебати, а 25% сказали, що переможцем вийшов президент США Барак Обама", - йдеться у повідомленні CNN.

Це опитування було проведене відразу по завершенню 90-хвилинних дебатів у Денвері (штат Колорадо), основною тематикою яких була економіка.Дані були отримані у результаті опитування по телефону 430 виборців після закінчення дебатів і "не можуть відображати думки всіх американців".

Разом з тим, аналогічне дослідження, проведене CBS News, показало такі ж пропорції - два до одного - на користь перемоги у дискусії екс-губернатора.

Більшість політичних оглядачів також відзначають перевагу кандидата від республіканців. Зокрема, це стосується "манери виконання" Мітта Ромні, яка змусила Барака Обаму перебувати здебільшого в оборонній позиції.

У штабі Ромні заявляють про те, що їхній кандидат зміг якнайкраще себе показати і однозначно мав сильнішіпозиції на дебатах.

У свою чергу, представники штабу Обами вважають, що чинний президент чітко виклав досягнення і плани на наступний термін. Разом з тим від демократичного табору лунає критика на слабке модерування дискусії, яке здійснював відомий американський журналіст Джим Лерер.

За місяць до президентських виборів дебати є подією, яка пожвавлює і може певною мірою змінити хід кампанії. Шанси чинного глави Білого дому на перемогу в дебатах оцінювали як більш ймовірні. Для Ромні ж ставка була більш високою, оскільки, за останніми даними соцопитувань, Обама впевнено лідирував з різницею у 3-4% після майже рівних рейтингів влітку.

Причому останнім часом позиції чинного глави Білого дому посилилися в так званих swing штатах (де підтримка демократів та республіканців коливається), які через особливості американської виборчої системи матимуть визначальний вплив на результат виборів.

Боротьба також ведеться за виборців, які не визначилися, за кого голосуватимуть 6 листопада. Таких налічується 5-6%, при цьому соціологи зазначають, що не всі вони мають намір брати участь у виборах і не всі з них збиралися дивитися дебати.

Другі президентські дебати відбудуться 16 жовтня у форматі спілкування з публікою, треті, де обговорюватиметься тема зовнішньої політики - 22 жовтня . Оглядачі не виключають, що на них Барак Обама може посилити свої позиції у порівнянні з першими дебатами. Водночас, на "дуелі" кандидатів у віце-президенти США Джозефа Байдена та Пола Райана прогнозують перевагу представника республіканців.

Нагадаємо, вибори президента США пройдуть 6 листопада. Кандидатами є висунутий Демократичною партією діючий президент Барак Обама і висунутий Республіканською партією Мітт Ромні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.