НОВИНИ

ЄС чекає на продовження тісної співпраці із Грузією

Європейський союз привітав Грузію із проведенням парламентських виборів і сподівається на продовження тісної співпраці.

Про це йдеться у спільній заяві високого представника ЄС у справах зовнішніх відносин та безпекової політики Кетрін Ештон і європейського комісара з розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле щодо результатів парламентських виборів у Грузії.

«ЄС вітає коаліцію «Грузинська мрія» з перемогою на виборах. Грузинський народ висловив свою позицію. Відповідальна влада та конструктивна опозиція є важливими частинами функціонування демократичного суспільства. Ми закликаємо усіх кандидатів, обраних до нового парламенту, працювати разом в інтересах Грузії», - сказано у заяві.

«Загалом позитивне проведення виборів, що відбулися 1 жовтня, а також висока явка виборців підкреслюють відданість Грузії своєму демократичному шляху», - відзначили Ештон і Фюле.

«Ми взяли до відома попередню оцінку виборів, підготовлену Бюро демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ; згідно з нею, виборчий процес засвідчив здоровий рівень шанування засадничих свобод, що лежать в основі демократичних виборів», - зазначили вони.

«Ми з нетерпінням чекаємо на продовження тісної співпраці з Грузією у рамках нашого амбітного порядку денного щодо політичної асоціації та економічної інтеграції», - відзначили Ештон і Фюле у своїй заяві.

Нагадаємо, президент Грузії Михайло Саакашвілі у вівторок, 2 жовтня, у спеціальному зверненні заявив, що правляча партія «Єдиний національний рух» вирішила перейти в опозицію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.