НОВИНИ

У Грузії порахували більше 94% голосів виборців

Опозиційний блок "Грузинська мрія" мільярдера Бідзіна Іванішвілі після підрахунку 94,05% протоколів лідирує на виборах за партійними списками з 55,08% голосів, партія Саакашвілі набирає 40,14%, повідомляє ЦВК Грузії.

На даний момент підраховані дані з 3,480 тисячі (плюс 62 спецдільниці) з 3,766 тисячі дільниць.

За підсумками виборів 1 жовтня в парламент Грузії будуть обрані 150 депутатів, з них 77 - за пропорційною системою (за партійними списками) і 73 - за мажоритарною системою (по одномандатних округах). У виборах брали участь дві виборчі блоки і 14 партій. Виборчий бар'єр для проходження в парламент політичних партій становить 5%.

Згідно з попередніми даними підрахунку голосів, на парламентських виборах за одномандатними округами коаліція Іванішвілі отримала 38 місць в законодавчих зборах, прихильники Саакашвілі - 35 місць.

Станом на  На 22.10 за КИєвом на сайті ЦВК Грузії оприлюднено інформацію про попередні результати виборів у всіх 73 одномандатних округах.

Явка виборців, за даними Центрвиборчкому, склала 61%.

Як відомо, парламент Грузії обирається на чотири роки. У наступному році, після виборів президента, в країні зміниться суспільно-політичний лад, при якому парламент і уряд, зокрема прем'єр, отримають значно більше повноважень.

Нагадаємо, у вівторок президент країни Саакашвілі визнав поразку на виборах і заявив, що його партія «Єдиний національний рух» переходить в опозицію.

Натомість лідер "Грузинської мрії", мільярдер Бідзіна Іванішвілі, закликав Саакашвілі подати у відставку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.