НОВИНИ

У Кернеса пояснюють дороговизну закуплених iPad їхнім легальним ввезенням в Україну

Харківська міськрада пояснює, що ціна придбаних планшетних комп’ютерів iPad для депутатів істотно відрізняється від тих, які продаються в інтернет-магазинах, оскільки куплені мерією планшети завезені в Україну легально. Про це йдеться в офіційній заяві, розміщеній на сайті міськради.

«Основними умовами тендеру була поставка офіційних, сертифікованих планшетів, які були завезені в Україну легально. Відповідно, вони повинні мати гарантію від постачальника. Серійний номер обладнання повинен проходити перевірку на сайті перевірки серійних номерів відповідних пристроїв. Ми розуміли, що їх ціна буде суттєво відрізнятися від ціни планшетів, які продаються в інтернет-магазинах, тому що там у продажу основному «сірі», нелегально ввезені планшети, без офіційної гарантії, без можливості замінити їх у разі виходу з ладу з вини виробника. Але, згідно із законом, ми не можемо купувати обладнання на таких умовах», – повідомив директор Департаменту інформаційно-комп'ютерного забезпечення Олександр Фетісенко.

Заявки на участь у тендері, за інформацією міськради, подали лише дві компанії - ЗАТ «Інком» та ПАТ «СІТРОНІКС Інформаційні Технології України». Нижчу ціну запропонувала компанія «Інком» – 7141,86 грн. Водночас міськрада зазначає, що в цю варість входять і додаткові послуги: з підключення до iTunes, налагодження роботи комплексу WiFi обладнання з інформаційною системою міськради; установка необхідного пакету програмного забезпечення; надання консультацій по роботі з планшетним комп'ютером Apple; річна гарантія на планшети iPad; крім того, постачальник взяв зобов'язання доукомплектувати планшети індивідуальними чохлами з гербом Харкова.

Нагадаємо, Харківська міськрада 20 вересня за результатами тендеру уклала угоду з ПрАТ "Інформаційні Комп’ютерні Системи" на придбання 105 планшетних комп’ютерів Apple iPad 2 вартістю 1,21 млн гривень.