НОВИНИ

Азаров пояснив українським послам негативний вплив Заходу на вартість газу для України

Вливання коштів в економіки США і ЄС для їх оздоровлення призведе до збільшення цін на енергоносії. Про це прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив під час зустрічі з керівниками дипломатичних представництв України.

«Зараз у США і Європейському Союзі робляться дуже серйозні зусилля. Федеральна резервна система повідомила про третю фазу пом'якшення, в процесі якої майже $1,5 трильйона віллється в американську економіку. І як порогова планка, приблизно 4$5 млрд прямуватиме на викуп іпотечних інвестиційних цінних паперів. Європейський Центробанк прийняв цілу низку рішень, які сприятимуть певному вливанню ліквідності в економіку Європейського Союзу. А як для нас це відгукнеться? Відгукнеться досить просто. Зростанням цін на енергоносії, перш за все. Тому що долар, який дешевшає, природно буде піднімати рівень цін на нафту, а відповідно, й ціни на газ», - сказав Азаров.

Як повідомлялось лідер об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк 2 жовтня у Раді заявив, що  влада хоче додатково виділити 4 мільярди гривень на компенсацію ціни на газ для власних приватних підприємств, заводів та компаній.

Нагадаємо, Україна в поточному році скоротила споживання російського «блакитного палива» на 39% і планує скоротити на 50% у 2013 році і відповідно, менше платити Газпрому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.