НОВИНИ

Генпрокуратура: Від початку року порушено 40 справ щодо злочинів стосовно журналістів

Органами внутрішніх справ у 2012 році було порушено 40 кримінальних справ щодо вчинення злочинів стосовно журналістів. Про це повідомили в Відділі зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури.

У переважній більшості це злочини, які вчинені з корисливих мотивів або   хуліганських дії щодо представників ЗМІ, повідомили в Генпрокуратурі.

"У поточному році у провадженні органів внутрішніх справ з урахуванням залишку минулих років перебувало 112 кримінальних справ за фактами злочинів, вчинених стосовно працівників ЗМІ. За результатами розслідування значна частина з них вже направлені для розгляду до суду", - йдеться у повідомленні.

Значиться, що у провадженні слідчих прокуратур у поточному році перебувало 8 кримінальних справ про злочини щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів - стаття 171 КК України, 4 з яких вже скеровано до суду.

Стан розгляду заяв про злочини стосовно працівників засобів масової інформації та розслідування кримінальних справ вказаної категорії перебуває на постійному контролі органів прокуратури.

Як повідомлялось,  днями  голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Юрій Стець заявив, що за останній рік відбулося до 20 випадків побиття журналістів, однак жодна людина не понесла за це відповідальність за 171 статтею Кримінального кодексу про перешкоджання професійній діяльності журналіста.   

 Протягом 10 місяців 2011 року в Україні сталося 20 нападів і два вбивства журналістів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.