НОВИНИ

Україна з грудня вводить мито на імпортні нафтопродукти

З 1 грудня цього року в Україні будуть введені мита на імпортні нафтопродукти. Про це заявив міністр енергетики Юрій Бойко під час наради в Луганській області, повідомляє прес-служба Лисичанської міськради.

За його словами відповідне рішення було прийняте урядом 25 вересня.

«Уряд прийняв рішення про те, щоб почати спецрозслідування і з 1 грудня ввести мита на ввезення імпортних нафтопродуктів», - сказав Бойко, якого цитує прес-служба Лисичанської міськради.

За його словами, введення мит дозволить забезпечити роботу вітчизняних нафтопереробних заводів, в першу чергу, Лисичанського НПЗ.

«Я вважаю, що в період з 15 листопада по 15 грудня завод почне працювати», - уточнив він.

Як відзначає OilNews, за розрахунками експертів, введення мита на імпортні нафтопродукти в розмірі €100/т, як пропонують власники українських НПЗ, призведе до зростання цін для споживачів на 1 грн/л.

Експерти вважають, що для виходу з кризи українським НПЗ необхідна модернізація, яку вони цілком здатні провести за власні кошти. В той же час держава повинна створити сприятливий інвестиційний клімат для подібних інвестицій шляхом надання пільг з оподаткування поставок обладнання, зниження ряду інших податків на період модернізації, а також недопущення контрабанди та кустарного виробництва нафтопродуктів.

Згідно з даними Міненерговугілля, сьогодні з семи українських НПЗ працюють тільки два - Кременчуцький (належить «Укртатнафті» Коломойського) і Щебелінський ГПЗ ДК «Укргазвидобування».

Нагадаємо, минулого року міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі провела спеціальне розслідування щодо імпорту нафтопродуктів, яке завершилося 22 грудня без введення імпортного мита.

Як писав Тиждень.ua, експерти відзначають, що підстав для введення імпортного мита в Україні немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.