НОВИНИ

Теличенко: законом про наклеп Луценка б ув'язнили дуже легко

Кримінальна відповідальність за наклеп є неприйнятною з точки зору європейських стандартів. Про це в інтерв’ю Тиждень.ua заявила адвокат Валентина Теличенко.

Зокрема, Теличенко зауважує, що навіть у випадку виключення із законопроекту регіонала Віталія Журавського графи про ув’язнення, судимість все ж залишиться.

«Навіть після сплати штрафу залишатиметься судимість. Її можна використовувати, скажімо, щоб усунути особу від політичної діяльності. В моїй практиці є випадок, коли суд помилково визнав фактичними даними фразу:«Я заявляю про грубі порушення з боку керівництва інституту, до яких причетний його директор» і поставив мовця у ситуацію, коли він мусив доводити, підміняючи собою правоохоронні органи, що порушення справді мають місце. Якщо мовцем є політик, то кваліфікувати його дії як наклеп буде дуже зручно його політичним опонентам», – заявила вона.

У такий спосіб, за словами адвоката, легко усунути конкурента від участі у виборах.

«Іншими словами, якщо б стаття про наклеп вже діяла, не знадобилося би звинувачувати Юрія Луценка у святкуванні Дня міліції: його достатньо було б ув’язнити за наклеп на правлячих політиків. І так можна буде вчинити з кожним, хто заперечує покращення вже сьогодні», – додала Теличенко.

Повну версію інтерв'ю з Валентиною Теличенко читайте тут .

Нагадаємо, 25 вересня народний депутат України від Партії регіонів Віталій Журавський повідомив, що відкликає законопроект про наклеп. Своє рішення Журавський пояснив державними інтересами, але уточнив, що знімає документ юридично, але не політично, і має намір повернутися до його обговорення після виборів.

18 вересня український парламент ухвалив у першому читанні проект закону, яким передбачається запровадити кримінальне переслідування за наклеп з покаранням до трьох років ув’язнення.

Проект закону вже викликав критику з боку Єврокомісії, Ради Європи, ОБСЄ та депутатів Європарламенту.

Громадські організації та журналісти також закликали небайдужих громадян 1 жовтня прийти до Верховної Ради на акцію протесту проти хувалення закону про наклеп.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.