НОВИНИ

Теличенко: розмовами про відкликання закону про наклеп намагаються приспати громадянську пильність

Пом’якшення покарання за наклеп у прийнятому у першому читанні законопроекті регіонала Віталія Журавського не вирішить проблеми загроз демократії. Про це в інтерв’ю Тиждень.ua заявила адвокат Валентина Теличенко.

«У складі Верховної Ради знайшлася більшість голосів, яка проголосувала в першому читанні проект, не рекомендований головним науково-експертним управлінням ВР. Треба серйозно попрацювати, аби все ж знайшлася більшість, котра скасує це рішення. Редагування проголосованого законопроекту в частині зм’якшення покарання за наклеп не вирішить проблеми загроз демократії. А розмови про відкликання законопроекту автором дуже схожі на намагання приспати громадянську пильність. Загроза відновлення кримінальної відповідальності за наклеп надзвичайно серйозна», – зазначила Теличенко.

Вона наголосила, що поява кримінальної відповідальності за наклеп, а тим більше під час дії нового кримінально-процесуального кодексу, буде надзвичайно небезпечною.

«За заявою будь-якої особи, яка вважає, що в публікації журналіста Х міститься наклеп, слідчі органи можуть розпочати розслідування, відразу ж провести обшук в помешканні цього журналіста та в редакційному приміщенні, вилучити комп’ютери, фотоапаратуру і т.д. Створити проблеми для конкретного журналіста Х чи для всього медіа-ресурсу буде дуже легко. Якщо в цивільно-правових відносинах журналіст Х може найняти фахівця, який ходитиме до суду і доводитиме його правоту, то при наявності кримінального провадження журналісти змушені будуть ходити на допити особисто. Все це разом здатне спочатку знищити медіа ресурс, а вже потім суд може вирішити, що інформація насправді не була наклепом, або що це був наклеп, але дуже маленький… А може й важко покарати журналіста Х за ніби-то наклеп», – зауважує Теличенко. 

Детальніше про законопроект про наклеп читайте в інтерв'ю з Валентиною Теличенко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.