НОВИНИ

Справу про вбивство еколога, який заявив про радіоактивну небезпеку, "спускають на гальмах"

Громадський рух України «За право громадян на екологічну безпеку» заявляє, що впродовж двох місяців розслідування справи щодо вбивства еколога з Дніпропетровщини Володимира Гончаренка не просувається. Про це йдеться в повідомленні організації.

Як зазначає організація, частина звернень просто ігнорується, а інша містить стандартні відписки.

«За весь цей час ми зафіксували більше 7 прямих порушень владою українського законодавства та положень Оргуської конвенції ООН, які перелічені та детально описані тут. На базі цих звернень ми направили листа до Бюро Оргуської конвенції, яке зацікавилося темою та вимагатиме від українського уряду пояснень та дій», – йдеться в повідомленні.

Організація також зауважує, що Міністерство екології та природних ресурсів не оголосила результатів експертизи потенційно токсичного металобрухту, факти якого перед смертю оприлюднив Гончаренко.

«В офіційній відповіді на наш запит міністерство заявило, що перевірка фактів, оголошених Гончаренком, не входить в перелік його зобов’язань. Така відповідь означає порушення міністерством одразу 5-ти законів України, Конституції та Кримінального кодексу, тому що саме спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів зобов’язаний в даному випадку провести державну експертизу шламу потенційно токсичного металобрухту», – йдеться в повідомленні.

«У зв’язку із цим, ми направили скаргу в Генеральну прокуратуру на неправомірні дії міністерства», – додає організація.

Нагадаємо, голову громадського руху «За право громадян на екологічну безпеку», керівника асоціації «Втормет» Володимира Гончаренка жорстоко побили 1 серпня. Він помер в реанімації.

Гончаренко досліджував радіаційну безпеку регіону. 27 липня він дав прес-конференцію, на якій озвучив інформацію про знаходження у Саксаганському районі Кривого Рогу 180 тонн хімічно забрудненого і радіоактивного металобрухту.

ГУ МВС у Дніпропетровській області порушило справу за ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу (тяжке тілесне ушкодження, що призвело до смерті потерпілого) за фактом побиття, що призвело до смерті Гончаренка. А 6 серпня міліція перекваліфікувала цю справу за статтею - вбивство з хуліганських мотивів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.