НОВИНИ

У столиці Сирії вбили кореспондента іранського телебачення. Ще одного журналіста поранено

У Дамаску 27 вересня в результаті вибухів і стрілянини загинула кореспондент іранського телеканалу Press TV.

Згідно з повідомленням, що з’явилося на сайті телеканалу, 33-річна Майя Насер, громадянка Сирії, вбита пострілом снайпера, коли приїхала на місце двох вибухів, які сталися сьогодні біля будівлі генштабу сирійської армії.

Незабаром після вибухів в цьому районі спалахнула стрілянина.

Інша іранська телекомпанія – «Аль-Алам» – повідомила, що там же отримав вогнепальне поранення глава її дамаського бюро Хуссейн Мортада, громадянин Лівану.

Відповідальність за вибухи взяла на себе «Вільна сирійська армія», яка веде збройну боротьбу з військами, вірними президенту Башару Асаду.

Як повідомлялось, нещодавно представники опозиції Сирії виступили з ініціативою зібрати міжнародну конференцію для урегулювання конфлікту в країні.

Ціллю майбутнього зібрання, згідно прийнятого комюніке, має стати напрацювання шляху переходу Сирії до демократичної та плюралістичної системи правління.

Нагадаємо, конфлікт у Сирії триває з березня 2011 року.

У вересні цього року спеціальний координатор ООН з близькосхідного мирного процесу Роберт Серрі заявив, що у серпні було зафіксовано найбільшу кількість жертв з початку конфлікту. Кількість біженців за цей період збільшилась на 100 тисяч.

Офіційний Дамаск називає 7-8 тисяч жертв, водночас представники опозиції називають цифру в 25 тисяч.

Більше 250 тис. сирійців сховалися від насильства на території чотирьох сусідніх держав - Іраку, Йорданії, Лівану і Туреччини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.