НОВИНИ

  ▪   Максим Бугрій

Представник СОТ критикує популістські дії українського уряду

Офіційний представник Світової організації торгівлі висловив офіційний погляд щодо ініційованого Україною перегляду умов членства у СОТ, що стосується 350 товарних позицій на загальну суму в $4,6 мільярди – в інтерв’ю «Німецькій хвилі» керівник інформаційного департаменту СОТ Кіт Роквелл зазначив, що реакція партнерів Києва на ці вимоги була "дуже швидкою і вкрай негативною".

У СОТ висловили подив такому масштабному перегляду норм.

Насправді, перегляд імпортних мит може затягнутися на роки і саме такий результат повинен задовольнити Мінекономрозвитку, що опинилося свого часу під потужним пресингом лобістів - вітчизняних автомагнатів та Федерації роботодавців України, політична вага якої злетіла до небес, відколи її очолив олігарх Дмитро Фірташ. Для перегляду умов членства України у СОТ при Міністерстві економіки була  створена спеціальна робоча група.

Ситуація з імпортними митами для деяких галузей справді досить складна. Наприклад, на авта чинна ставка мита становить 10%, а у сусідній Росії - 30%, до того ж основна частина імпорту – саме з Росії. У результаті швидше за все чиновники Мінеконрозвитку, з урахуванням рекомендацій робочої групи, «зібрали докупи» більшість прохань олігархів та більш дрібних бізнесменів та направили їх у вигляді листа до СОТ.

Фактично ж, успішність цього перегляду малоймовірна не в останню чергу через те, що Україна узгодила угоди про режими вільної торгівлі з країнами СНД та ЄС. Але у нашій країні чиновник схиляється перед олігархом – за таких умов бюрократична система система продукує документи, що швидко набувають сумнівної світової популярності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.