НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Експерт: закомплексованість влади не дозволить їй відмовитися від закону про наклеп

До розгляду законопроекту про наклеп повернуться після виборів. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Думаю, тема не закрита і до неї спробують повернутися за більш спокійних умов, вже після виборів», - заявив Фесенко.

За словами експерта, зараз закон про наклеп «стає черговим інформаційним приводом для суспільного збурення, для посилення інформаційно-політичної напруги».

«Це не в інтересах влади в умовах виборчої кампанії. От після виборів до нього можна повернутися», - зазначив Фесенко.

Експерт зауважує, що з одного боку є об’єктивна проблема - чорні піар-технології, а з іншого - є побоювання і у громадськості, і в опозиційних політиків, що влада в умовах вибіркового правосуддя, в умовах контролю за адмінресурсом, використовуватиме такі законопроекти (про наклеп, про мирні зібрання) задля обмеження прав і свобод людей. І при цьому «першими жертвами стануть журналісти, представники громадськості і опозиційні політики».

«А влада, думаю, все-акти буде намагатися посилювати регуляторні механізми», - вважає Фесенко.

При цьому він відзначає «такий парадокс: в економіці вони нібито виступають за дерегуляцію, тому що там є інтерес бізнесу, зокрема, деяких представників уряду. Я б сказав, це ліберально-ідеологічний підхід».

«А ось, якщо йдеться про стосунки з громадськістю, то тут вже діє інший інстинкт - провсяк випадок зменшити простір свободи для громадськості. Такий от консервативно-охоронний підхід», - зазначив Фесенко.

«Це реагування ще події 2004 року, тобто побоювання, що надмірна свобода може призвести до того, що громадськість може виступити проти влади. Тому на рівні інстинктів, навіть не інтересів, а психологічних комплексів вони намагаються зарегулювати ситуацію та зменшити простір свободи для громадськості і для ЗМІ», - додав експерт.

Нагадаємо, 18 вересня український парламент ухвалив у першому читанні проект закону, яким передбачається запровадити кримінальне переслідування за наклеп з покаранням до трьох років ув’язнення.

25 вересня автор законопроекту про наклеп «регіонал» Віталій Журавський зареєстрував проект постанови про скасування прийняття в першому читанні його законопроекту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.