НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Експерт: відкликанню законопроекту про наклеп сприяли критика і масовий громадський спротив

Законопроект про наклеп був відкликаних під тиском громадськості, а також критики з боку представників влади. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«На мій погляд, головна причина (відкликання законопроекту про наклеп – Ред.) – громадська кампанія, масований громадський спротив, критичне рагування на цей законопроект», – заявив Фесенко.

Експерт переконаний, що «влада змушена була відреагувати».

«Ми побачили критичні оцінки з боку окремих представників влади, деких представників парламентської більшості. Думаю, що були відверті поради відмовитися від цього», – зазначив він.

«Я чув від людей, які займають керівні посади в Адміністрації президента, міністрів в уряді, що цей законопроект – відверта дурня, яка створює збурення в суспільстві, яка працює проти інтересів і держави, і президента, проти інтересів влади. Тому врешті-решт влада відреагувала і дала команду Журавському відкликали цей закон», – заявив Фесенко.

Експерт зауважив, що на відміну від закону про мови, який був частиною електоральної стратегії, закон про наклеп «скоріше був відображенням інстинктів і настроїв частини влади і значної частини депутатського корпусу, особливо більшості».

«Було таке, знаєте, незадоволення ЗМІ, які гноблять депутатів, постійно їх критикують. І було таке інстинктивне бажання поставити на місце зарвавшихся журналістів. От який був інтерес», – зазначив Фесенко.

«Такі настрої є, умовно кажучи, від Журавського, Чечетова до Кернеса в Харкові і, думаю, деяких людей в Кабміні і Адіміністрації президента», – зауважив він.

«Це класична ситуація, коли окремі представники влади діють абсолютно нераціонально. Це прояв також того, що українська політика значною мірою залишається ірраціональною у своїх проявах, поведінці своїх представників», – вважає експерт.

Нагадаємо, 18 вересня український парламент ухвалив у першому читанні проект закону, яким передбачається запровадити кримінальне переслідування за наклеп з покаранням до трьох років ув’язнення.

Цей проект закону викликав критику з боку представників української влади, опозиції, громадськості, а також з боку Єврокомісії, Ради Європи, ОБСЄ та депутатів Європарламенту.

25 вересня автор законопроекту про наклеп «регіонал» Віталій Журавський зареєстрував проект постанови про скасування прийняття в першому читанні його законопроекту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.