НОВИНИ

Китай з повітря контролюватиме ситуацію в акваторії спірних з Японією островів

Уряд Китаю має намір за допомогою безпілотних літальних апаратів (БЛА) встановити постійний контроль над спірними острівними територіями.

Пекін оголосив про розміщення ще до 2015 року на східному узбережжі материкового Китаю бази розвідувальних БЛА.

Дистанційно керовані "безпілотники" будуть вести спостереження за акваторією спірних островів Дяоюйдао (в японській картографії Сенкаку) в Східно-Китайському морі і острова Хуан'янь (в міжнародній картографії - риф Скарборо) в Південно-Китайському морі.

Як повідомлялось, у Пекіні 25 вересня відбулися японсько-китайські дипломатичні консультації з проблеми спірних островів Сенкаку в Східно-Китайському морі.

Представник МЗС КНР повідомив за підсумками зустрічі, що сторони «всебічно і глибоко» обговорили проблему.

Ще вранці 25 вересня кілька десятків тайваньських рибальських суден увійшли в територіальні води Японії в районі спірних островів Сенкаку (китайська назва Дяоюйдао. Рибальські судна супроводжували шість патрульних кораблів.

До цього у прикордонні води підійшло від 40 до 50 рибальських суден, а також близько 10 тайваньських патрульних кораблів.

11 вересня два китайських патрульних корабля вже входили у води Сенкаку для контролю над ситуацією в регіоні та захисту суверенітету Китаю над цією територією.

Японія стверджує, що займає острови з 1895 року. У Пекіні, в свою чергу, вважають, що на японських картах 1783 і 1785 років Дяоюйдао позначені як китайська територія. Після Другої світової війни острови перебували під контролем США і були передані Японії в 1972 році.

На Тайвані і континентальному Китаї вважають, що Японія утримує острови незаконно. Японія вважає, що Китай і Тайвань стали претендувати на острови з 1970-х років, коли з'ясувалося, що цей район багатий на корисні копалини.

Китай вважає їх своєю територією і вимагає повернення островів. Суперечка навколо островів Сенкаку став причиною бурхливих антияпонських виступів у Китаї. На знак протесту проти дій Японії китайські чиновники скасовують візити в цю країну, корективи вносяться в святкові та спортивні заходи.

Нагадаємо, 10 вересня японський уряд ухвалив офіційне рішення про придбання трьох з п'яти спірних з Китаєм островів Дяоюйдао (японська назва Сенкаку) у приватних власників. Угоду підписали 11 версня, її сума становитить 2,05 мільярди ієн ($26,28 мільйона).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.