НОВИНИ

В Івано-Франківську співучасника вбивства екс-заступника губернатора засудили до довічного ув’язнення

Івано-Франківський міський суд засудив до довічного ув’язнення громадянина Республіки Молдова Юрія Мідрігана – співучасника резонансного вбивства кандидата в народні депутати, колишнього заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації Миколи Шкрібляка. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Як зазначає прес-служба, Мідрігана визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 258 Кримінального Кодексу України (терористичний акт) та ч. 1 ст. 263 Кримінального Кодексу України (придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу).

Він переховувався від слідства впродовж 8 років. 22 серпня 2010 року співробітники Управління СБУ в Івано-Франківській області його затримали.

Як нагадує СБУ, Шкрібляка розстріляли 29 березня 2002 року – за день до виборів, 18 пострілами у під’їзді власного будинку в центрі Івано-Франківська. Управлінням СБУ в Івано-Франківській області за фактом вбивства було порушено кримінальну справу.

«Як встановило слідство, у січні 2002 року кандидатами у народні депутати України за одномандатним виборчим округом № 90 були зареєстровані громадяни України М.Шкрібляк, І.Тимчук (бізнесмен з районного центру м. Надвірна, відомий у кримінальних колах за прізвиськом «Рукавичка») та інші. Розуміючи, що законним шляхом не зможе досягти перемоги на виборах, Тимчук вирішив фізично усунути конкурента таким чином, щоб підозра впала на іншого кандидата по цьому ж одномандатному округу», – йдеться в повідомленні.

Тимчук створив організовану злочинну групу, підібравши через свого знайомого з Києва С.Позднякова виконавця злочину. 

«Тимчук поселив співучасників на двох квартирах в Івано-Франківську, одну з якої орендував, придбав автомобіль, засоби зв’язку та здійснив фінансування злочину у сумі $25 тисяч. 29 березня 2002 року він особисто дав вказівку членам групи вбити Шкрібляка», – повідомляє СБУ.

Наразі, зазначає прес-служба, Тимчук та Поздняков відбувають довічне ув’язнення. У 2004 році Апеляційний суд Чернівецької області визнав їх винними у злочинах, передбачених ч. 3 ст. 27 КК України (організація вбивства), ч. 5 ст. 27 КК України (пособництво у вбивстві) та ч. 3 ст. 258 КК України (терористичний акт, що призвів до загибелі людини). Верховний суд України залишив вирок у силі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.