НОВИНИ

Президент Пакистану закликав владу захистити християнські храми

Президент Пакистану Асіф Алі Зардарі засудив підпал лютеранської церкви в місті Мардан і закликав місцеву владу до захисту християнських церков.

"Знищення громадської чи приватної власності, особливо місць культу інших релігій суперечить ісламу і підлягає засудженню", - заявив Зардарі.

Після п'ятничних молитов натовп демонстрантів, обурених фільмом "Невинність мусульман", спалив англіканський храм святого Павла в Мардані.

Увірвавшись до храму, вони зламали вівтар, розірвали Біблію і потім підпалили будівлю. Крім того, протестувальники увірвалися в школу, бібліотеку, інформаційний центр та будинки двох священиків і шкільного вчителя, де вчинили погроми. На стінах вони залишили написи "Аллах Акбар".

Як повідомлялось, наприкінці минулого тижня у ході акцій протесту у Пакистані загинули щонайменше 19 осіб, понад сто осіб були поранені. Пакистанці неодноразово намагалися прорватися на території дипломатичних місій, у тому числі США.

Водночас, пакистанський міністр з питань залізничного транспорту призначив "за голову" творця скандальної стрічки нагороду в $100 тисяч. Втім, влада країни від цієї ініціативи чиновника поспішили відхреститися.

Нагадаємо,  скандальний аматорський фільм "Невинність мусульман", фрагменти якого викладені в інтернеті, викликав хвилю протестів у мусульманському світі, які тривають вже два тижні.

Напади на представництва США сталися практично у всіх країнах Близького Сходу та Північної Африки. Зокрема, Ємені, Судані, Тунісі, Лівані, Іраку, Ірані, Нігерії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.