НОВИНИ

Азербайджан, Казахстан і Білорусь випереджають Україну за рівнем доступу населення до Інтернету

В Україні 30,6% населення має доступ до всесвітньої мережі. Про це йдеться в доповіді Комісії ООН з широкосмугового зв'язку, підготовленою під егідою ЮНЕСКО та Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), яку оприлюднив Центр новин ООН.

У доповіді наводяться відомості про зростання числа користувачів Інтернетом у 177 країнах світу і про економічні вигоди поширення новітніх інформаційно-комунікаційних технологій для населення цих країн. Особливу увагу в доповіді приділено широкосмугового зв'язку та її доступності в різних регіонах світу. У документі йдеться, що сьогодні 2,26 мільярда людей у світі мають доступ до Інтернету.

Найвищий рівень охоплення населення «всесвітньою павутиною» зафіксовано в Ісландії, де Інтернетом користується 95% населення. Серед великих країн найбільших успіхів досягла Німеччина, де 83% всіх жителів мають доступ до Інтернету. У США цією перевагою користуються 77,9%, в Росії - 49% і в Китаї - 38,3%.

Автори доповіді відзначили успіхи Естонії, Латвії та Литви, де 76,5%, 71,7% і 65,1% населення, відповідно, мають вихід в Інтернет.

В Азербайджані Інтернетом охоплено 50% населення, в Казахстані - 45%, в Білорусі - 39,6%, в Молдові - 38%, в Грузії - 36,6%, в Україні - 30,6%, в Узбекистані - 30,2 %, у Киргизії - 20%, у Таджикистані - 13%, в Туркменістані - 5%.

Замикають таблицю Гвінея, Нігер, Сомалі, ДРК, Бурунді, Ефіопія, Мьянма і Тимор-Лешті. У цих країнах користувачі Інтернету складають близько 1% населення.

Щодо поширення широкосмугового зв'язку, то тут, по співвідношенню числа передплатників стаціонарних систем до населення країни, лідирує Ліхтенштейн (71,6%). З великих країн - на сьомому місці у списку Франція (36,1%). США - на вісімнадцятому місці (28,7%), Росія - на п'ятидесятому (12,2%), Китай - на п'ятдесят третьому (11,6%). В Азербайджані широкосмугової стаціонарним зв'язком користуються 10,7% населення, у Молдові - 9,9%, в Грузії - 7,6%, в Казахстані - 7,5%, в Україні - 7%, у Вірменії - 5%, в Узбекистані - 0,5%, в Киргизії - 0,3%, у Таджикистані - 0,1%.

Водночас, за рівнем використовування мобільного широкосмугового зв'язку лідирує Сінгапур.

За оцінками МСЕ, до 2015 року, щонайменше, половина населення Землі буде мати доступ до контенту і засобів широкосмугового зв'язку. Експерти МСЕ вважають, що важливим складовим зростання числа користувачів широкосмугового зв'язку стане розвиток мобільних засобів зв'язку.

Як повідомлялось, згідно зі звітом  а висновкам Freedom House «Свобода мережі 2012. Світова оцінка інтернет та цифрових медіа» Україна увійшла до групи країн, де наближені до влади проплачені коментатори маніпулюють і направляють дискусії в інтернеті в потрібне русло.

Нагадаємо, згідно з результатим опитування Київським міжнародним інститутом соціології 43% опитаних українців користуються інтернетом.

59% опитаних у лютому компанією Research&Branding Group українців взагалі не користуються інтернетом.

В 2011 році кількість абонентів інтернет-провайдерів збільшилася порівняно з 2010 роком на 13,3%, або на 487,478 тис. до 4 148,658 тис.

В 2011 році доходи від комп'ютерного зв'язку (передачі даних й інтернет) становили 4 749,337 млн гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.