НОВИНИ

АМКУ запідозрив, що харчі у Києві подорожчали на 25-60% з вини супермаркетів

Антимонопольний комітет України відзначає необґрунтоване збільшення цін на 25-60% на соціально важливі продукти харчування в київських торгових мережах. Про це повідомили в прес-службі АМКУ з посиланням на першого заступника голови Антимонопольного комітету Рафаеля Кузьміна.

«Ми збираємо докази антиконкурентної змови щодо підвищення цін на соціально важливі продукти харчування. Є спроби торгових мереж обґрунтувати підвищення цін на продукти з вини виробників. Проте ми з виробниками з цього приводу вже розібралися. Комітет констатує, що, незважаючи на наявність торгової надбавки за рахунок різної операційної діяльності, здійснюваної усередині торгових мереж, ціни на продукти підвищилися на 25-60% необґрунтовано», - сказав Кузьмін.

Нагадаємо, раніше Антимонопольний комітет України заявив, що проводить розслідування на ринку ритейлу м. Київ щодо дотримання вимог конкурентного законодавства. Зокрема, АМКУ аналізує діяльність мереж, що працюють у Києві під брендами «АШАН», «Фуршет», «Сільпо», «Фора», «Велика кишеня», «АТБ», «ЕКО-МАРКЕТ», «Караван», «BILLA», «Край», «Країна», «Перехрестя», «СПАР», «NOVUS», «Бімаркет» і «Метро».

Підставою для розслідування стало застосування торговими мережами схожих механізмів, які могли призвести до економічно необґрунтованого підвищення цін на продукти харчування. Зокрема, ціни на молочну продукцію, макаронні вироби, соняшникову олію, крупи, м'ясо і рибу у 2011 році і на початку 2012 року підвищилися на 15-60%. Водночас індекс споживчих цін збільшився на 13,5%.

Як повідомлялось, на початку серпня прем’єр-міністр Микола Азаров обіцяв, що уряд не допустить підвищення цінна продукти харчування. Однак наприкінці серпня міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що в Україні можуть підвищитися ціни на хліб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.