НОВИНИ

Газпром вигідно продає лише 25% своєї продукції

Західні експерти вважають, що Європейська комісія має непогані шанси перемогти Газпром у конфлікті щодо його монопольних цін на центральноєвропейських ринках. Про це йдеться у статті «Брюссель проти Газпрому» у черговому числі «Українського тижня».

Експерти відзначають, що Росія не може собі дозволити знехтувати європейським ринком.

«Газпром – найбільша газова структура світу – тільки 25% свого видобутку продає з вигодою. На Захід. Решта 75% газу споживається за демпінговими цінами на внутрішньому ринку», - йдеться у статті.

Тож для Росії втрата європейського споживача матиме катастрофічні наслідки. А відтак вона муситиме домовлятися.

«З того, як нервує Путін, виголошуючи одну заяву за іншою як реакцію на розслідування ЄС щодо Газпрому, зрозуміло, що Російська Федерація не може собі дозволити знехтувати європейським ринком. Хоч би як лякав російський президент переорієнтацією на Китай, газогони до Піднебесної треба ще побудувати. Та і шлях не близький», - йдеться у статті.

Більше про це читайте у № 38 «Українського тижня». 

Нагадаємо, 4 вересня  Європейська комісія почала антимонопольне розслідування стосовно корпорації Газпром, запідозривши його в зловживанні пануючим становищі в Центральній та Східній Європі.

У відповідь на це Газпром погрожував відходом із європейського ринку на схід.

Крім того, президент Росії Володимир Путін підписав указ, за яким змінювати договори й відчужувати майно Газпром може лише після згоди уряду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.