НОВИНИ

Патріарх Кіріл: Розмови про автомобілі священників відвертають людину від Бога

Розмови про невідповідність сучасної церкви своїй місії, недоліки священиків і їх машини відвертають увагу людини від "хреста Господня". Про це сказав патріарх Московський і Всєя Русі Кіріл під час недільної проповіді у новій церкві Усікновення глави Іоанна Предтечі на півдні Москви.

Патріарх навів євангельську історію про двох розбійників, розіп'ятих разом з Христом. Один із засуджених визнав Христа як Бога, тим самим отримав прощення і потрапив в рай. А другий розбійник, як і римські воїни на Голгофі, бачив Христа як безпорадну людину.

"Ось і сьогодні дуже багато, дивлячись  на хрест, нічого не бачать окрім того, що хтось про хрест розповідає як про якусь казку, про оману або про те, що хрест нічого не приніс світові і що церква, яка покликана проповідувати про хрест  світу, не відповідає цій проповіді, і священики пагані, і не на таких машинах їздять, і не те роблять. І скільки всього говориться, щоб людина відвернула свій погляд від хреста Господнього, - сказав патріарх.

Читайте також: Замість зміцнення позиції «Русского міра», патріарх Кірілл дедалі більше дискредитує РПЦ

Нагадаємо, Глава синодального відділу із взаємин Церкви і суспільства Московського патріархату (РПЦ) протоієрей Всєволод Чаплін сказав, що священнослужителі не повинні соромитися приймати дорогі подарунки, оскільки люди висловлюють цим свою любов.

У серпні в Росії стало відомо відразу про два гучні ДТП за участю священнослужителів, які викликали широкий суспільний резонанс.

Настоятель храму Святого Пророка Іллі в Обиденськом провулку ігумен Тимофій (Олексій Подобєдов), який, імовірно, був нетверезий, на спорткарі зіткнувся з двома машинами, а ієромонах Ілія (Сьомін) підозрюється у скоєнні ДТП з летальним результатом на Кутузовському проспекті, яке сталося в ніч на 16 серпня і забрала життя двох людей.