НОВИНИ

Бійці "Беркута" платять до $5 тис "податку" за свої нелегальні доходи

Бійці «Беркута» змушені брати участь у нелегальних оборудках та платити керівництву «десятину». Про це пише Валерія Бурлакова у черговому числі «Українського тижня».

«Податки» з неофіційного заробітку можуть вимірюватись не сотнями гривень, а й астрономічними порівняно з їхньою зарплатнею сумами. «У нас «такса» до 5 тис. умовних одиниць доходить», – каже боєць львівського «Беркута».

«Ліві» доходи бійців спецпідрозділів здебільшого пов’язують із вибиванням коштів у нелегалів та відкупних у наркоторгівців. Водночас згадок про доведені факти злочинів міліції особливого призначення у ЗМІ не так багато. Мабуть, насамперед тому, що, обираючи між хабарем та скаргою на вимагачів, громадяни України зазвичай здійснюють вибір між певною сумою грошей та власною свободою.

«Саме її обрав молодий киянин, який, певна річ, просить не називати його імені. Студента, що постійно підробляв, торгуючи «зіллям», під час продажу затримав «Беркут», згодом відпустивши за відкуп у 50 тис грн. Схожі розцінки підтверджено офіційними зведеннями. Приміром, у Миколаєві порушили кримінальну справу проти трьох «беркутів», які вимагали у чоловіка $5 тис, обіцяючи, що його не притягнуть до відповідальності за зберігання наркотиків», - йдеться у статті.

Киянин, який продавав заборонені речовини не один рік, запевняє: це відлагоджена система. Дрібні наркодилери працюють недовго: згодом відкуповуються чи опиняються у в’язниці. Водночас великих – правоохоронці відверто «кришують», зокрема й допомагаючи їм зберігати монополію на певній території та отримуючи за це регулярну плату. Бувають начебто й менш прибуткові, але більш несподівані схеми.

«Приміром, на київській Борщагівці, розповідає мешканець району Петро, є чимало точок продажу наркотиків. Інколи біля них «чергують» бійці славнозвісного спецпідрозділу. Людина, що виходить ізвідтіля з «товаром», потрапляє просто до них. «Беркут» забирає в покупця наркотики та гроші – якщо той, звісно, не хоче потрапити за ґрати. А ось реалізаторів речовин бійці не тільки не затримують, а й повертають їм щойно відняті наркотики», - йдеться у статті. За інформацією співрозмовника «Українського тижня», за повернутий товар правоохоронцям дістається 50% сплаченої клієнтом суми.

Більше про це читайте у статті «Пташиний» бунт. Бійці «Беркуту» проти поборів у МВС» у № 38 «Українського тижня». 

Нагадаємо, у Сумах бійці «Беркута» повстали проти щомісячних поборів начальства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.