НОВИНИ

Спостерігачів ENEMO попередили, що ПР – проросійська, а "Батьківщина" – популістська

Європейська мережа зі спостереження за виборами ENEMO підготувала для своїх співробітників, які працюють в Україні під час виборчої кампанії, інструкцію, де наводяться характеристики партій-лідерів виборчої кампанії.

"Інструкція для довготермінового спостерігача" ENEMO займає 60 друкованих сторінок і складається з 13 розділів. Глава відділу по зв'язках з громадськістю ENEMO в Україні Міла Мілікіч підтвердила, що даний документ дійсно підготовлений місією, пише "Коммерсант-Украина".

Огляд українських політичних сил починається з Партії регіонів. Відповідно до тексту інструкції, ПР є проросійськи орієнтованою партією. "Передвиборні гасла будуть мати регіональну і проросійську спрямованість. Особлива увага приділятиметься питанням російської мови як другої державної, тісним зв'язкам з Росією та заперечення інтеграції з НАТО", - попереджають спостерігачів в ENEMO.

ПР виявилася єдиною партією, джерела фінансування якій вказуються в документі, зокрема, мільярдер Рінат Ахметов.

Діяльність почесного лідера ПР, президента Віктора Януковича на посту глави держави в документі оцінюється як така, що "стала сигналом тривоги для захисників демократії всередині і за межами країни". В інструкції зазначається, що єдині вибори, які відбулися за час його президентства (місцеві вибори 2010 року – Ред.), не відповідали міжнародним стандартам.

Ідеологія партії "Батькивщина" у документі визначена як "центристсько-популістська, багато в чому через особистість її лідера". Через ув’язнення Юлії Тимошенко "стратегія, напрями роботи та гасла суттєво постраждали". "Електорат партії живе в західних і центральних областях", - йдеться в документі. Підкреслюється також, що "Батьківщина" має найвищий рейтинг серед опозиційних партій. У свою чергу "Фронт змін" намагається зберегти свій бренд і видиме лідерство в коаліції".

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" назване "ультраправою націоналістичною партією", яка "за міжнародними стандартами розглядається як расистська партія через просування етноцентристських і антисемітських ідей".

УДАР визнали партією, яка "стоїть на позиції ліберальної проєвропейської орієнтації".

Досить критичні відгуки заслужила партія "Україна - Вперед!". У документі вказується, що її лідер Наталія Королевська "відома великими особистими амбіціями, через які у неї виникли серйозні розбіжності з партією "Батьківщина".

Відзначається також, що "Україна - Вперед!" розмістила 320 білбордів у Києві та 900 по всій країні, причому їх вартість оцінюється в $312 тис. щомісяця.

Компартія характеризується як сила, яка "позитивно ставиться до СРСР".

Що стосується Народної партії, очолюваної спікером Володимиром Литвином, то їй відведено всього два абзаци. В одному з них, зокрема, йдеться, що ця політична сила "не має ніякої формальної ідеології".

У документі також наголошується, що у своїй діяльності спостерігачі повинні керуватися спеціальним кодексом, згідно з яким вони зобов'язані "суворо дотримуватися політичної неупередженості".

Нагадаємо, згідно з даними Центрвиборчкому, ENEMO представлена ​​в Україні 40 спостерігачами і входить за чисельністю в першу п'ятірку зареєстрованих місій спостерігачів.

Європейська мережа спостереження за виборами ENEMO складається з 22 неурядових організацій, що здійснюють спостереження за виборами в 17 країнах Центральної та Східної Європи, а також Центральної Азії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.