НОВИНИ

У Дніпропетровську виступили проти зволікання влади щодо перейменування вулиці Косіора

У Дніпропетровську надвечір четверга, 20 вересня, містяни провели акцію протесту проти зволікання Дніпропетровської міської ради з перейменуванням вулиці Станіслава Косіора. Близько півсотні активістів збирали підписи за перейменування вулиці на вулицю Богдана Ступки, повідомили активісти.

Активісти переконані, що назва «вулиці впливає на менталітет городян, їхнє ставлення до міста і країни».

На вулиці Косіора наразі вони також поширюють листівки та розташували білборд із інформацією про особистість Косіора.

 За словами одного з організаторів Андрія Денисенка, активісти вважають, що вулиця має носити ім’я видатного українського актора Богдана Ступки, однак заявляють і про готовність до компромісу зі владою.

Раніше у міськраді планували, що повернуть вулиці історичну назву Бульварна (назва була до 1957 року), проти цієї назви учасники акції теж не заперечують.

 Зібрані підписи вони планують передати міському голові Іванові Куліченку, щоб той виступив з ініціативою перейменування на сесії.

 Нагадаємо, рішення про перейменування вулиці Косіора, підготовлене комісією з міської топоніміки, пройшло узгодження в Дніпропетровській міській раді ще минулої зими, але було заблоковане групою депутатів Партії регіонів.

У лютому до  сотні людей пікетували  Дніпропетровську міську раду з вимогою перейменувати вулиці, названих іменами радянських діячів першої половини минулого століття, які, за рішенням Верховного Суду, входять до переліку осіб, винних в організації Голодомору, – Павла Постишева, Власа Чубаря та Станіслава Косіора. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.