НОВИНИ

Франція тимчасово закрила свої школи в Єгипті?

Посольство Франції в Каїрі розпорядилося закрити розташовані в Єгипті французькі школи і культурні центри. Про це повідомив журналістам у середу представник консульського відділу французької дипмісії.

Ці заходи прийняті у зв'язку з публікацією у французькому сатиричному виданні Charlie Hebdo карикатур на пророка Мухаммеда і можливою реакцією мусульман стосовно до французьких об'єктів в Єгипті.

Кілька годин тому посольство Франції спростовувало інформацію, що має намір піти на такий крок в Єгипті, хоча раніше Париж розпорядився закрити свої навчальні заклади та культурні місії майже в двадцяти мусульманських державах.

За наявними даними, французькі школи і культурні центри в Єгипті не приймуть відвідувачів принаймні в четвер.

В середу вдень декілька десятків єгиптян влаштували пікет біля посольства Франції у Каїрі проти публікації в Charlie Hebdo карикатур на пророка Мухаммеда. Протестувальники вважали, що карикатури "розпалюють міжконфесійну ворожнечу та провокують нові заворушення".

Нагадаємо, 19 вересня французьке сатиричне видання Charlie Hebdo опублікувало карикатуру на пророка Мухаммеда. На обкладинці тижневика зображений мусульманин в інвалідному кріслі, яке везе іудей. Мусульманин вимовляє фразу «Нічого смішного». Ілюстрація має заголовок «Недоторкані 2» і є пародією на популярний у Франції фільм «Недоторкані» режисерів Еріка Толедано і Олів'є Накаш про інваліда-аристократа і його темношкірого помічника.

Згодом хакери атакували сайт журналу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.