НОВИНИ

У Євросоюзі не виключають створення "євроармії"

Європейський Союз потребує рішучих кроків з метою посилення зовнішньої діяльності, зміцнення політики безпеки та оборони, у тому числі, й можливого формування "Європейської армії". Про це йдеться у доповіді групи "Майбутнє Європи", до якої входять міністри закордонних справ 11 країн-членів ЄС, зокрема, Австрії, Бельгії, Данії, Франції, Італії, Німеччини, Люксембургу, Нідерландів, Польщі, Португалії та Іспанії.

"ЄС потребує фундаментального посилення спільної безпекової і оборонної політики... У довгостроковому вимірі це може бути запроваджено через спільне представництво у міжнародних організаціях, де це можливо, розвиток Європейської оборонної політики. Для деяких учасників групи ці процеси потенційно включають й створення Європейської армії", - йдеться у доповіді.

 Глави МЗС наголосили на необхідності розширення повноважень високого представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки у частині поєднання відповідальності за питання торгівлі, розвитку, енергетики та політики сусідства, за що нині компетентні окремі єврокомісари.

 Політики також запропонували створити у перспективі "Європейську прикордонну поліцію" з метою зміцнення зовнішніх кордонів Шенгенської зони, зазначивши про можливість запровадження у середньостроковій перспективі "європейської візи".

 "Зміцнення економіко-валютного союзу має абсолютний пріоритет... Ми віримо, що задля подолання кризи ми повинні всеосяжно удосконалити функціонування Європейського Союзу, особливо, у частині вжиття рішучих кроків з метою посилення діяльності на світовій арені", - також переконані учасники групи "Майбутнє Європи".

Глави МЗС висловилися про проведення дискусій з питання перспективного запровадження нової системи керівництва та процесу ухвалення рішень в ЄС. На тлі розширення повноважень керівних європейських інституцій вони виступили за підвищення рівня демократичної легітимності їхньої діяльності. Зокрема, йдеться про обрання президента Єврокомісії процедурою прямого голосування та призначення ним членів "Європейського уряду", а також створення другої палати у Європарламенті, яка би представляла країни-члени.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.