НОВИНИ

Опозиція: закон про наклеп - це смерть української журналістики

Ухвалення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів в частині посилення відповідальності за наклеп ставить хрест на нормальному функціонуванні засобів масової інформації в Україні. Про це йдеться в заяві Об’єднаної опозиції «Батьківщина».

У заяві відзначається, що фракції Партії регіонів, комуністів та блоку Литвина проголосували у першому читанні за законопроект, який передбачає позбавлення волі на строк до 5 років для журналістів, якщо їх матеріали будуть розцінені як наклепницькі.

«Інакше як безглуздям та ідіотизмом назвати ухвалення цього закону ми не можемо. Влада просто подуріла, вже не розуміючи, що вона робить. Позбавлення волі за наклеп – це середньовічний спосіб розправи не тільки з політичними опонентами, а й з вільною пресою», – підкреслили в «Батьківщині».

«Абсолютно зрозуміло, що влада використовуватиме цей закон для придушення залишків демократії в українських ЗМІ. Адже будь-яке інтерв’ю, будь-яку публікацію завдяки новому закону кишенькові суди відтрактують так, як треба владі. Це смерть української журналістики, і за неї відповідає особисто президент Віктор Янукович зі своїм параноїдальним страхом і жадобою влади», – йдеться в заяві.  

Верховна Рада має намір увести кримінальну відповідальність за образу й наклеп. За відповідний законопроект № 11013 у першому читанні проголосували 244 депутата при мінімально необхідних 226.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект, яким вводиться кримінальна відповідальність за наклеп.  Автор законопроекту депутат від фракції Партії регіонів Віталій Журавський. 

Раніше міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликала депутатів відхилити законопроект Журавського, а генеральний секретар Ради Європи Турбьерн Ягланд висловив стурбованість щодо його можливого прийняття.

У цьому зв'язку, на думку Ягланда, ЗМІ повинні боротися за свободу слова і не погоджуватися, щоб на медіа здійснювався тиск.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявила, що вважає, що цей законопроект неконституційний і суперечить міжнародним зобов'язанням України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.