НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: у війні проти Тимошенко Кузьмін працює на інтерес влади та власну репутацію

Заступник генпрокурора України Ренат Кузьмін працює на власну репутацію і розвиток кар’єри, виступаючи на міжнародних заходах щодо кримінальних справ екс-прем’єра Юлії Тимошенко чи інших колишніх високопосадовців. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

За словами експерта, Кузьмін виступає завжди «неемоційно, скоріше сухо, але достатньо жорстко і навіть безапеляційно».

«Чому саме Кузьмін (представляє генпрокуратуру України – Ред.)? Як на мене, є спільні інтереси влади, тобто певна стратегічна війна щодо Тимошенко. Війна не тільки правова, але й іміджева. Потрібна дискредитація Тимошенко і Кузьмін в цій ситуації – одна із головних осіб. Людина, якій відводиться роль, щоб фактично вести цю гру», – заявив Фесенко.

Водночас у Кузьміна є й власні інтереси для подібних виступів, зазначає експерт.

«Про нього багато говорять, як про дуже амбітну людину. І не тільки з точки зору кар’єрних інтересів, а й з точки зору іміджевих. Є люди закриті, їх багато у владі, а є люди, які хочуть створити певний імідж, їм подобається бути в епіцентрі інформаційної уваги. Я думаю, що в Кузьміна також є такий інтерес. Для нього справи Тимошенко, Кучми – це ті площадки, на яких він працює і на свою репутацію. Думаю, він і далі розвиватиме (таким чином – Ред.) власну кар’єру, власні амбіції», – зазначив політолог.

Попри це Фесенко вважає, що амбітність якраз може завадити кар’єрному зросту Кузьміна.

«Він звичайно має серйозні кар’єрні амбіції. Але саме надмірна інформаційна активність плюс його амбіції можуть завадити його кар’єрним планам. У політиці – так, це може спрацювати, але коли йдеться про такі амбіції, багатьом в нинішній владі це може не сподобатися. Починаючи від нинішнього керівника генпрокуратури – Пшонки і закінчуючи президентом», – вважає Фесенко.

Презентація ситуації щодо кримінальних справ в Україні саме Кузьміном політолог пояснює браком посадовців, котрі можуть взяти на себе подібну «місію» в генпрокуратурі і загалом у владі.

«Я так розумію, Пшонка у таких справах не хоче виступати в ролі презентатора. А Кузьміна мабуть це влаштовує. Є інтерес влади і Кузьмін в рамках цього інтересу відіграє власну роль, намагаючись, повторюся, реалізувати власні інтереси. Хоча, на мій погляд, на міжнародних заходах було б краще для влади, щоб виступали такі посадовці, яких би адекватно сприймали західні політики», – додає експерт.

Специфіку виступів Кузьміна на міжнародних заходах експерт політико-правових програм Центру Разумкова Костянтин Дикань пояснює наступним чином:

«Хамовитість або радянськість у спілкуванні чиновників з підлеглими – це така родинна пляма і усієї радянської номенклатури, а про правоохоронні органи навіть не йдеться. А тому він (Кузьмін – Ред.) нічим не виділяється із загального ряду український посадовців. Це звичайний стандарт поведінки українсько-радянського чиновника».

Експерт зазначає, що Кузьміну потрібно завжди бути в центрі уваги.

«Як тільки він зникне з центру уваги, то тихенько буде виданий наказ генпрокурора про звільнення його заступника. І про нього ніхто й не згадає. Сьогодні ми багато згадуємо про Обіхода (колишній заступник генпрокурора – Ред.)? А був час, коли Обіход був Ренатом Кузьміним», – зазначив він.

Дикань не прогнозує Кузьміну політичного майбутнього.

Як відомо, виступ першого заступника генерального прокурора Рената Кузьміна в рамках 9-ї Ялтинської щорічної зустрічі «Україна і світ: долаючи завтрашні виклики разом» 15 вересня викликав негативне враження в учасників дискусії щодо кримінального переслідування Юлії Тимошенко. 

«Цей виступ став кращою контрпропагандою української влади. Він виглядав як бандит, вів себе як бандит і говорив як бандит», - обурився старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки Петерсона Андерс Аслунд, коментуючи виступ Кузьміна.

«Не уявляю, навіщо його сюди направили. Я не знайшов жодної людини, яку б він переконав», - додав колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.