НОВИНИ

Українські чиновники їдуть на сесію Генасамблеї ООН. Янукович приєднається пізніше

Президент Віктор Янукович візьме участь 67-й сесії Генеральної асамблеї ООН. При цьому українська делегація, до складу якої увійшли, зокрема, глава Податкової і Митниці, відбувають до Нью-Йорка вже сьогодні.

Президент поїде у Нью-Йорк на початку наступного тижня, пише газета «Сегодня».

За даними газети, у Януковича запланована зустріч з генсеком ООН Пан Гі Муном тиа керівництвом Державного департаменту США. При цьому, чи відбудеться зустріч Януковича із президентом США Бараком Обамою наразі невідомо.

Вже сьогодні на сесію ГА ООН відправляються голова НБУ Сергій Арбузов, голова Мінфіну Юрій Колобов, голова Мінагропрому Микола Присяжнюк, міністр екології Едуард Ставицький, а також глави Податкової та Митниці - Олександр Клименко і Ігор Калетник.

За інформацією від джерела в Адміністрації Президента, Присяжнюк братиме участь у переговорах з Пан Гі Муном, де головною темою є продаж нашого зерна ООН для гуманітарної допомоги африканським країнам, Ставицький - у зустрічах з представниками нафтових компаній, а Арбузов і Колобов - в переговорах з керівництвом МВФ, які є однією з двох головних цілей візиту.

Нагадаємо, 67-а сесія Генеральної асамблеї ООН відкривається в Нью-Йорку сьогодні, 18 вересня.

На порядку денному цьогорічної сесії ГА ООН стоїть 168 питань. Центральною проблемою стане ситуація на Близькому Сході, зокрема в Сирії, де з березня 2011 року триває протистояння влади і опозиції.

Ще однією гострою темою стане атомна програма Ірану, проти якого введені міжнародні санкції. Крім того, можливі палкі дискусії про заявку Палестинської автономії, яка прагне стати членом ООН.

Головою на засіданнях Асамблеї стане колишній міністр закордонних справ Сербії Вук Єреміч.

Минулого року президент Віктор Янукович також брав участь у сесії Генеральної асамблеї ООН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.