НОВИНИ

Спостерігачі зі США побоюються, що вибори в Раду не відповідатимуть міжнародним стандартам

Делегація Національного демократичного інституту міжнародних відносин (США), яка спостерігає за перебігом виборчої кампанії в Україні, у своєму першому звіті, представленому вчора, констатувала зростання протестних настроїв серед українців та висловила побоювання, що вибори не будуть відповідати демократичним стандартам.

"Недавні дослідження громадської думки показують: більшість українців вважають, що ці вибори не будуть відповідати тим демократичним стандартам, про які говорить президент", - зазначили представники інституту, пише "Коммерсант-Украина".

На підтвердження цього місія NDI відзначила зростання невдоволення в Україні. "Протестна діяльність подвоїлася за останній рік, в середньому в день відбувається 13 мирних зібрань, але збільшилася кількість репресій - кожен п'ятий протест забороняється владою", - сказано в документі.

Автори документа не приховують своїх побоювань щодо демократичності майбутніх виборів і пов'язують це з досвідом проведення місцевих виборів 2010 року.

"На жаль, за даними незалежних спостерігачів, єдині загальнонаціональні вибори, які проводилися за час президентства Януковича, а саме місцеві вибори 2010 року, не відповідали міжнародним стандартам", - констатує делегація NDI.

Частина критичних зауважень щодо таких явищ, як використання адмінресурсу, тиск на ЗМІ, формування виборчих комісій та підкуп виборців, що згадуються в документі, грунтується на даних місії ENEMO, ОБСЄ та моніторингової групи "Опора"

Втім, делегація NDI висловила і кілька власних зауважень. Серед них - гендерна нерівність і непрозорість фінансування виборчих кампаній партій.

"Уже давно існують побоювання спотворення (виборчого – ред.) процесу, обумовленого змішанням політичних і бізнес-інтересів", - сказано в звіті. Щоб усунути цю проблему, делегація пропонує прислухатися до рекомендацій Венеціанської комісії та розглянути питання про введення прямого державного фінансування партій.

До складу делегації увійшли регіональний директор NDI з питань Євразії Лора Джует, член Парламентської асамблеї Ради Європи Матіас Еорсі, представник парламенту Канади Девід Макгінті і інші експерти.

Національний демократичний інститут міжнародних відносин (National Democratic Institute for International Affairs) - організація, створена урядом США для просування демократії в країнах, що розвиваються. Місія NDI в Україні фінансується агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.