НОВИНИ

Президент Польщі закликав українців подолати сантименти щодо комунізму

Президент Польщі Броніслав Коморовський закликав українців інтегруватися із західним світом на основі історичної правди та подолання сантиментів щодо комуністичного минулого. Про це він заявив у понеділок, 17 вересня, під час відкриття перед президентським палацом у Варшаві виставки, присвяченої польській частині кладовища жертв сталінського режиму, яка незабаром з'явиться на території Національно-культурного заповідника "Биківнянські могили".

“Треба пам'ятати про скоєні злочини, зокрема й для того, аби послідовно заохочувати наших сусідів на сході, маю на увазі особливо українців, до інтеграції із західним світом на основі правди і на основі подолання інколи сантиментів, а інколи й незнання про те, чим був комунізм у СРСР”, - зазначив  Коморовський.

Президент Польщі  поінформував, що у Биківні під Києвом буде створено четверте польське кладовище жертв Катинської трагедії (вже існують у Катині та селі Мєдноє в Росії, а також у Харкові. - ред.). “Одночасно це буде кладовище для вшанування у цьому місці інших жертв тоталітарної, комуністичної системи”, - наголосив  Коморовський та підкреслив, що у Биківні покояться близько 100 тис. жертв - громадян колишнього СРСР, а також 3,5 тис. польських громадян.

Експозиція під назвою “Польське військове кладовище у Києві-Биківні” складається з 22 стендів, на яких представлено результати ексгумації археологами польських жертв НКВС 1940 року.

Як  відомо,  Віктор Янукович і Броніслав Коморовський візьмуть участь у церемонії відкриття Меморіалу пам'яті жертв політичних репресій на території Національно-культурного заповідника “Биківнянські могили” під час державного візиту  Коморовського до України 20-21 вересня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.