НОВИНИ

У Камбоджі звільнили з-під варти «першу леді» режиму червоних кхмерів

У Камбоджі 16 вересня звільнили з-під варти одну з колишніх керівників режиму червоних кхмерів Ієнг Тіріт – дружину Ієнг Сарі.

Її звільнили згідно з рішенням трибуналу з військових злочинів, що працює під егідою ООН.

Раніше суд постановив, що 80-річна Ієнг Тіріт не зможе брати участь у слуханнях за станом здоров'я. За словами експертів, жінка страждає на хворобу Альцгеймера.

Прокуратура домоглася, проте, деяких умов обмеження її свободи, зокрема, Ієнг Тіріт зобов'язали повідомити адресу проживання і здати необхідні в поїздках документи, в тому числі паспорт.
Ієнг Тіріт називали першою леді режиму червоних кхмерів, за роки правління якого у другій половині 1970-х років в Камбоджі були вбиті, за різними даними, від 1,5 до 3 мільйонів осіб, включаючи малолітніх і новонароджених дітей.

Ця жінка - одна з небагатьох, чия справа дійшла до суду. Її звинувачували у військових злочинах, геноциді та злочинах проти людяності.

Як повідомлялось, у листопаді 2011 року у Камбоджі розпочався судовий процес у справі колишніх лідерів режиму «червоних кхмерів», обвинувачених в геноциді і злочинах проти людяності.

Перше засідання суду відбулося у червні минулого року. Серед пред'явлених звинувачень - геноцид і злочини проти людяностіПід тотальне винищення «червоними кхмерами» потрапили, у першу чергу, підприємці, священики та інтелігенція.

Глава режиму Пол Пот помер в кінці 90-х, так і не будучи притягнутий до відповідальності.

Нагадаємл, наразі міжнародні суди звинувачують у геноциді та злочинах проти людства щонайменше 254 особи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.