НОВИНИ

Азаров не помітив європейської політики щодо України

Прем'єр-міністр Микола Азаров констатує відсутність будь-якої європейської політики щодо України. Про це він заявив 15 вересня в ході 9-ї Ялтинської щорічної зустрічі "Україна і світ: долаючи завтрашні виклики разом", організованої "Ялтинською європейською стратегією" (YES).

На запитання, як співвідносить уряд України свою діяльність з європейською політикою, Азаров поставив зустрічне запитання: "А що існує якась європейська політика?".

При цьому прем'єр зазначив, що на відміну від Європи Росія проводить щодо України чітко виражену політику, яка, за йогословами, побудована на поділюваних Києвом принципах рівноправності, сусідства та співпраці, а на ділі2,5 року українську економіку душать високими цінами на газ.

Він підкреслив, що деякі політики, які мають сміливість давати поради Україні, насправді не мають чіткого плану дій, на відміну від українського уряду. "Природно, Україна йде своїм шляхом, і комусь це не подобається", - зазначив Азаров.

Нагадаємо, 12 вересня Європейський парламент ухвалив Резолюцію щодо зовнішньої та безпекової політики Євросоюзу, підготовлену депутатом Європейської народної партії (Німеччина) Ельмаром Броком. 54 пункт документу присвячений виключно питанню України.

У ньому, зокрема, йде мова про те, що підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС стане можливим лише у разі, якщо Київ забезпечить стабільність та ефективність роботи судової системи, припинить переслідування за політичними мотивами, а також поважатиме основні демократичні принципи. Євросоюз також розглядає проведення парламентських виборів в Україні у жовтні 2012 року як своєрідний тест на демократію. У цьому зв’язку ЄС забезпечить у необхідних обсягах фінансування місії спостерігачів від ЄС за проведенням парламентських виборів в Україні.