НОВИНИ

Міністр оборони Британії заявив, що частину військ можуть вивести з Афганістану раніше

Міністр оборони Великої Британії Філіп Гаммонд розглядає можливість виведення частини британських військ з Афганістану раніше, ніж очікувалося. Про це він повідомив в інтерв’ю газеті Guardian.

За словами міністра, ще півроку тому фахівці наполягали на тому, щоб «підтримувати чисельність військ настільки довго, наскільки це можливо». Але, додав він, командування міжнародних сил було «здивоване тим, наскільки швидко афганці змогли взяти на себе левову частку відповідальності».

Як відомо, Велика Британія планує вивести з Афганістану до кінця цього року 500 солдатів і залишити надалі для допомоги місцевим силам безпеки 9 тисяч військових. Водночас міністр оборони Філіп Гаммонд твердить, що повідомлення, які він отримує, свідчать про можливість наступного зменшення чисельності військ у 2013 році.

Як повідомлялось, США планують до початку жовтня 2012 року вивести з Афганістану 23 тисячі військовослужбовців.

Наразі, військова операція сил НАТО в Афганістані триває. США розпочали вивід контингенту з країни наприкінці минулого року. Вашингтон планує повністю вивести свої війська з країни до кінця 2014 року, передавши відповідальність за порядок в державі афганським силам. Однак ряд країн вважає, що США не повинні поспішати з рішенням, оскільки зменшення військового контингенту негативно позначиться на безпеці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.