НОВИНИ

Кінофестиваль "Молодість" відкриє "антирежимний" український фільм

Фільм-відкриття 42-го Міжнародного кінофестивалю "Молодість" стане заборонена українська стрічка «Шкурник» 1927 року. Про це розповів у четвер, 13 вересня, заступник генерального директора Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко, повідомляє прес-служба фестивалю.

 З його слів,  фільм-відкриття – українська німа стрічка «Шкурник» була відреставрована лише у цьому році.

«Ціле покоління українських кінематографістів просто мріяли побачити цю стрічку, але не мали такої можливості. Це, по суті, перший антирежимний фільм, кінострічка нехарактерна навіть для європейського кіно того часу, бо несе в собі певну абсурдистську, навіть сюрреалістичну складову», - розповів Козленко.

Фільм буде представлено на відкритті МКФ «Молодість» 20 жовтня у Національній Опері України. Показ відбудеться у супроводі симфонічного оркестру під диригуванням Германа Макаренко. Нову музику до стрічки написав відомий український композитор В’ячеслав Назаров. 

У прес-службі фестивалю відзначають, що «Шкурник» - авантюрно-пригодницький фільм, абсолютно нехарактерний для свого часу - один із небагатьох прикладів української ранньої кінокомедії. У стрічці в рівній мірі висміюються бюрократизм, фанатичність та абсурдизм більшовиків і клептократична пихатість білих. Довершений фарс, у якому радянська влада побачила карикатуру на себе, було заборонено до показу. Фактично фільм «Шкурник» було віднайдено завдяки невеличкій нотатці Осипа Мандельштама, який бачив фільм і дуже хвалив його у своїх текстах. 

Саме ці посилання надихнули мистецтвознавців почати пошуки фільму, єдина копія якого знайшлася лише у Держфільмофонді РФ. На її основі Національна кіностудія ім. Довженка і зробила реставрацію фільму.

Цьогорічний кінофестиваль "Молодість" відбудеться 20-28 жовтня у Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.