НОВИНИ

Гоніння на християн у світі зростає

Християнам загрожує небезпека не лише в арабському світі: сутички між християнами і мусульманами наростають по всьому кордону між обома релігіями – від Нігерії до Індонезії. Про це йдеться у статті Майкла Бініона «Гнані за віру» в черговому номері «Українського тижня».

Згідно з даними, оприлюдненими восени під час конференції  фонду Lucisull’Est, 105 тисяч християн гинуть щороку за свою віру. Лише минулоріч у зіткненнях  у Каїрі, через руйнування будівлі коптської церкви, загинули десятки людей.

Оглядач відзначає, що у  Пакистані, який у часи свого заснування у 1947 році обіцяв терпимість до всіх релігій і віросповідань, наростання ісламського екстремізму призвело до частих нападів на переважно незаможну християнську громаду, чимало членів якої походять із новонавернених нижчих каст індусів.

"Схоже,  Пакистан не в змозі обмежити вплив мусульманських екстремістів. Торік було вбито міністра-християнина, який виступав проти зловживання законами про богохульство. Відповідальність за вбивство взяв на себе «Талібан», а уряд не посмів переслідувати вбивць, яких багато пакистанців вітали як героїв. У 1988 році у Фейсалабаді єпископ Джон Джозеф учинив публічне самовбивство на знак протесту проти законів, які передбачають смертну кару за образу ісламу, хоча юридичного визначення образи немає. І попри те, що наразі нікого за цими законами не страчено, за звинуваченнями в їхньому порушенні вже відкрито приблизно 1200–1400 справ, більшість із яких проти християн"  - пише оглядач.

Читайте більше в статті  Гнані за віру у черговому номері Українського тижня

Нагадаємо, у серпні через стрілянину в  християнську церкву в центральній частині Нігерії загинули щонайменше 19 осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.