НОВИНИ

Президент Філіпін перейменував Південно-Китайське море у Філіпінське

Президент Філіппін Бенігно Акіно видав указ, згідно з яким розташоване на захід від "країни семи тисяч островів" Південно-Китайське море офіційно перейменовано в Західно-Філіппінське, повідомило філіппінське національне інформаційне агентство ПНА.

Філіппіни мають "невід'ємні повноваження і право давати імена своїм морським районам", до яких відносяться Лусонское море, а також води навколо групи островів Калайаан (Kalayaan) і Бахо-де-Масінлок (Bajo De Masinloc), відомих також як «банка Скарборо», йдеться у документі.

Указ також доручає Національному управлінню картографії та інформації про ресурси (NAMRIA) Філіппін виготовити і опублікувати схеми і карти території та акваторії країни з використанням назви "Західно-Філіппінське море". Ці офіційні карти і копія указу згодом передадуть генеральному секретарю ООН, Міжнародній гідрографічній організації та Конференції ООН із стандартизації географічних назв.

Указ № 29 "Про назву Західно-Філіппінського моря Республіки Філіппіни", підписаний Акіно ще 5 вересня, але відомо про нього стало 12 вересня.

Через Південно-Китайське море проходить до третини світового морського вантажопотоку, а шельф островів багатий нафтою. На різні території в цьому морі одночасно з Китаєм претендують входять до АСЕАН Філіппіни, В'єтнам, Малайзія і Бруней, а також Тайвань.

Територіальна суперечка щодо низки районів Південно-Китайського моря, насамперед, розташованих там архіпелагу Спратлі (Наньша) і групи островів Сіша (Парасельські острови), особливо загострився в останні місяці.

Як повідомлялося, наразі в Тихоокеанському регіоні триває острівна суперечка між Японією та Китаєм. 11 вересня Китай направив військові кораблі для патрулювання акваторії островів Сенкаку (Дяоюйдао), які 11 вересня націоналізувала Японія, викупивши у приватних власників за $26,28 млн три з п'яти спірних островів.

На Тайвані і в континентальному Китаї вважають, що Японія утримує острови незаконно. Японія вважає, що Китай і Тайвань стали претендувати на острови з 1970-х років, коли з'ясувалося, що цей район багатий на корисні копалини.

Суперечка навколо островів Сенкаку став причиною бурхливих антияпонських виступів у Китаї.

Японія стверджує, що займає острови з 1895 року. У Пекіні, в свою чергу, вважають, що на японських картах 1783 і 1785 років Дяоюйдао позначені як китайська територія.

МЗС КНР офіційно заявило, що Пекін не визнає націоналізацію Японією спірних островів Дяоюйдао і погрожує Токіо «серйозними наслідками».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.