НОВИНИ

Московський суд може додати Ходорковському і Платонову ще по 14 років тюрми

Хамовницький суд Москви визнав колишнього главу НК «ЮКОС» Михайла Ходорковського і колишнього керівника МФО «МЕНАТЕП» Платона Лебедєва винними у другій кримінальній справі стосовно них - про «розкрадання чужого майна організованою групою у великому і особливо великому розмірах і його легалізація». Про це говориться у вироку суду, оголошення якого почалося в понеділок.
Суд визнав їх винними в розкраданні нафти «ЮКОСА». 

В той же час, суд припинив карне переслідування обвинувачених за епізодом, пов'язаним з розкраданням акцій «Томскнефть-ВМК», «у зв'язку з завершенням терміну давності».

Державні обвинувачі попросили засудити підсудних до 14 років позбавлення волі кожного з відбуттям в колонії загального режиму. 

Захист же має намір оскаржити звинувачувальний вирок. «Поза сумнівом, будемо», - заявив журналістам адвокат Вадим Клювгант, відповідаючи на відповідне питання.

Після початку засідання суддя Віктор Данікін, який головує на процесі, попросив пресу попросили покинути зал. «Преса, залиште зал судового засідання», - сказав він.

Нагадаємо, Михайло Ходорковський був заарештований у кінці 2003 року, колишній Платон Лебедєв - в липні 2003 року. 31 травня 2005 року вони були засуджені Міщанським судом Москви до дев'яти років позбавлення волі за звинуваченням у шахрайстві і несплаті податків і етаповані в колонію. Пізніше Мосміськбуд понизив їм покарання до восьми років кожному.

Про другу кримінальну справу стососно Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва стало відомо в 2005 році, коли завершувався перший судовий процес в Міщанському суді. У 2009 році обоє були повернені в Москву у зв'язку з майбутнім судом у другій справі і відтоді утримуються в слідчому ізоляторі.

Свою другу кримінальну справу колишній керівник «ЮКОСса» називає політично і корупційно мотивованою. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги