НОВИНИ

Путін заборонив Газпрому знижувати ціни іноземним покупцям газу без узгодження з урядом

Газпром більше не робитиме знижки іноземним покупцям без узгодження з урядом. Про це повідомив офіційний представник ВАТ "Газпром" Сергій Купріянов.

"Тепер з питань надання інформації, знижок або примусового продажу активів звертатися потрібно в уповноважений орган, а не у Газпром, - сказав Купріянов.

Він пояснив, що це витікає з підписаного 11 вересня президентом РФ Владіміром Путіним указу "Про заходи щодо захисту інтересів РФ при здійсненні російськими юридичними особами зовнішньоекономічної діяльності", який зобов'язує стратегічні компанії погоджувати з урядом дії при пред'явленні до них вимог іноземними державами.

Купріянов розповів, що цей указ регулює три основні моменти – надання інформації, зміни договорів і продаж активів.

За його словами, документ також прямо регулює такі ситуації, як проведені рік тому у дочірніх підприємствах Газпрому в Європі або розпочате ЄС антимонопольне розслідування.

Як повідомлялось, 4 вересня Єврокомісія почала розслідування у відношенні ВАТ "Газпром".

Російського монополіста підозрюють розділі ринків газу, перешкоджанні диверсифікації поставок газу та встановленні несправедливих цін для своїх клієнтів.

Газпром не визнає себе винним у порушенні антимонопольного законодавства ЄС.

Президент Росії Владімір Путін вважає розслідування Єврокомісією діяльності Газпрому наслідком бажання Європи «зберегти політичний вплив», і щоб РФ «за це ще й трошки заплатила».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.