НОВИНИ

  ▪   Роман Малко

У Лаврі запевняють, що будівництво 4-поверхової споруди на її території законне

Будівництво 4-поверхової споруди на території Києво-Печерської Лаври ведеться цілком законно. Про це заявив заступник директора Національного Києво-Печерського заповідника Олександр Романенко під час прес-конференції.

За його словами, першочергово планувалося реконструювати монастирський льох, який був збудований на території Лаври ще у 80-і роки.

«Зараз ведеться реконструкція монастирського льоху, який існував на території Лаври ще в 80-их роках. Історія цього питання починається, коли у 80-их роках за часів радянської влади, коли Лавра була передана православній церкві. Треба було забезпечити функціонування монастиря, а тому було облаштоване монастирське овочесховище. Зараз йдеться про те, що це сховище підлягає реконструкції. Воно розташоване у зсувонебезпечній зоні - це північний схил лаврського яру. Там специфічні грунти і постійно трапляються зсувні явища. У зв’язку з цим, було вижито спеціальні заходи, згідно з бюджетною програмою щодо укріплення грунтів, і під час тих заходів здійснюється так само реконструкція монастирського овочесховища», – заявив Романенко.

За його словами, відповідну проектно-технічну документацію погоджено з Міністерством культури, «де визначено можливість розміщення цього об’єкту, який зараз будується».

На запитання, чи не зашкодять відповідні роботи печерами, він відповів: «Якраз це будівництво і ті заходи, які проводились, спрямовані на те, щоб максимально мінімізувати або зовсім унеможливити негативний вплив різних явищ, зокрема, на Дальні і Варязькі печери, які перебувають зараз в особливому полі зору, у зв’язку з тим, що ЮНЕСКО зверталося з приводу тих заходів, які мали б забезпечити безпеку цього комплексу».

Наразі на будівлі встановлений каркас даху. Буде облаштовано також мансардовий поверх. Роботи ведуться достатньо активно.

Керівництво заповідника пообіцяло через три дні домовитися з представниками монастиря і дозволити журналістам ознайомитися з будівництвом.

Читайте також: Великий льох у Лаврі виріс на три поверхи і завмер

Нагадаємо, у травні цього року Тиждень.ua повідомив про те, що на території Києво-Печерської Лаври ведеться будівництво. Пізніше вже колишній генеральний директор Національного Києво-Печерського заповідника Вікторія Ліснича, коментуючи цю інформацію, заявила, що на території Лаври ведеться реконструкція погребу.

Цю інформацію підтвердив і міністр культури Михайло Кулиняк, зазначивши, що з боку міністерства видані дозволи саме на реконструкцію погребу. Водночас міністр запевнив, що будівництво не загрожує виключенню Лаври із охоронного списку ЮНЕСКО.

У свою чергу, архімандрит Варсонофій повідомив Тиждень.ua, що окрім реконструкції погребу в будівлі також облаштують братську трапезну для монахів.

Читайте також: З осередку духовності Лавра перетворилася на епіцентр скандалів
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.