НОВИНИ

The Foreign Policy: $20 млрд не врятували російський Далекий Схід від депресії

Не зважаючи на те, що Кремль витрачає великі суми грошей на оновлення інфраструктури Далекого Сходу, все більше розчарованої молоді звідти виїжджає. Про це йдеться в статті The Foreign Policy.

«З 1992 року населення східного регіону Росії Примор’я скоротилось на 352 тис осіб до менш як двох мільйонів. Багато з тих, хто покинув регіон – це розчарована молодь, яка їде до Москви, Санкт-Петербурга або закордон після закінчення середньої школи. Недавнє опитування свідчить, що 40% населення регіону планують виїхати. Для того, щоб зупинити «відтік мізків» російська влада вирішила на азійському кінці країни побудувати більш привабливий фасад. Впродовж п’яти останніх років Москва витратила понад $20 млрд на нові дороги, мости, будівлі у провінції напередодні саміту (саміт азійських країн APEC-2012, який 2-9 вересня пройшов у Владивостоку – Ред.)», - пише видання.

«Важко придумати більш абсурдний та дорогий проект, забрати такі великі інвестиції від вже ізольованого Примор’я до більш ізольованого острова», - додає колишній радник Кремля з Далекого Сходу Юрій Крупнов

«Можливо, Кремль і мріє перетворити Владивосток на Сан-Франциско Росії, яке б завершував відомий міст, але все ще не ясно, яку економічну роль в регіоні він може зіграти. Блиск саміту APEC не може замаскувати повільну смерть цього міста», - додає The Foreign Policy. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.